Sadece Kimlikle Onaylanan Krediler

Kredi alımları için geçmişte bir çok taleple karşılaşan tüketici günümüzde bir çok belgeyi geride bıraktı. Bunun nedeni sadece kimlikle onaylanan krediler pazarlanması. Bankalar bu hizmet için farklı talepleri olsa da kişilerden sadece Nüfus Cüzdanı isteyen bankalarda bulunuyor. Bu anlamda başvuru ile anında kredi alabileceğiniz bankalar ve özellikleri şu şekilde;

TÜYO: Sadece kimlikle bu iş olabiliyor artık. Yüce bankacılık yasaları artık öyle bir noktadaki bankalar sizin kredi kullanımlarınızı, kredi kartı kullanımlarınızı ve düzenli ödemelerinizi değil aynı zamanda takipteki borçlarınız bile inceleyebiliyor. Hatta üzerinize kayıtlı araç, tapu bilgisi bile saniyeler içerisinde veritabanlarından çekilip sorgulanabiliyor. Bunu avukatlar dahi TAKBİS sisteminden yapabiliyor. Sahibi olduğunuz borsadaki hisse senetlerini bile görebiliyorlar. Tüm bu şartlar altında üç aşağı beş yukarı kimin ne mal olduğunu tespit edebiliyorlar. Arada bankaya madik atan çıksa da onu geriye kalan sadık borçlular amorti edip telafi edebiliyor. Zaten o ödediğiniz faiz masrafları içerisinde bu masfarlar da var.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi

60 ay vadelere kadar sadece nüfus cüzdanınız ile alabileceğiniz Odeabank Nakit Hazır kredi başvurusu internetten, banka şubelerinden, İnternet bankacılığı ile Odeabank Mobil Şube üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Sadece kimlikle kredi verilmesine rağmen banka müşterinin kredi notuna bakıyor. Bunun için faiz oranı da müşteriye sunuluyor ve müşteri kabul etmesi halinde kredi alabiliyor. Alınacak krediye sigorta söz konusu ediliyor. Alacağınız 10 bin lira kredi için faiz oranı 2,52, vadesi 36 ve ödemesi ise 460 TL oluyor. 53 TL kredi tahsis ödemesi yapıyorsunuz ve hayat sigortası ise kişinin özelliğine göre hesaplanıyor.

Cebimde Kredi Denizbank’tan

Sadece kimlikle Denizbank’tan kredi almak isterseniz bunun için KREDİM yazdıktan sonra TC numarası 3280 e mesaj göndererek başvuru yapabiliyorsunuz. Bu başvurunuz ile cevap cep telefonunuza geliyor ve onay sonrası 55 bin liraya kadar 60 ay vadelerde evrak ve kefil talebi olmadan kredi alabiliyorsunuz. Banka SMS ile onaylamasına rağmen  sonradan evrak isteyebiliyor. Ayrıntılı bilgi almak isteyen kişiler 0850 222 0800 numaralı telefonu arayarak bilgi alabiliyor.

İş Bankası Anında Kredi

Kimlikle alabileceğiniz bir diğer kredi de İş Bankası Anında Kredi. İnternet şubesi, İşcep ve bankamatikten başvuru yapabileceğiniz bu hizmetin alınmasında limit 40 bin lira ve 60 ay vade ile. Kredi onayı sonrası hesabınız bulunuyorsa paranız bu hesaba aktarılabiliyor. Anında kredinin özelliği hesabınızın olması, şubeye gitmenize gerek kalmaması, 7-24 başvuru yapabiliyor olmanız ve onay sonrası paranın anında hesabınıza aktarılıyor olmasıdır. 10 bin Lira kredi için faiz oranı 2,20. 12 ay vadede ödemeniz aylık 983 TL.

Akbank Direkt Kredi

Belge talebi olmadan, imza atmadan hemen alıp kullanabileceğiniz kredi ürünü Akbank Direkt İle sadece kimlikle onaylanan krediler arasında bulunuyor. Hesabı olan kişiler internet bankacılığı ile onaylanan limitler doğrultusunda kredi alabilirken internetten başvuru yapma imkanı da bulunuyor. Başvuru cevabı yine cep telefonuna geliyor.

Fibabanka Bireysel İhtiyaç Kredisi

Ek belge istemeksizin kredi alabileceğiniz bir diğer kanal ise Fibabanka. Buradan alacağınız bayram, evlilik, tatil ve diğer ihtiyaçlarınız için bireysel ihtiyaç kredinizin maksimum vadesi 60 ay. 10 bin lira kredinizin aylık ödemesi 60 ay 362 TL. Toplam geri ödemeniz ise 21 bin 735 lir.

İng Bank İhtiyaç Kredisi

İnternet üzerinden başvuru imkanı veren banka burada başvuru için TC no, Doğum Tarihi, Cep Telefonu numarası ve doğrulama kodu girişi istiyor. Banka üzerinde hesabınız bulunuyorsa kredi alımı daha kolay olabilirken kredinin faiz oranı kişinin kredi skoruna göre belirleniyor. Banka sonradan belge isteyebiliyor. Fakat sadece kimlikle kredi alabileceğiniz seçenekler arasında bulunuyor.

Yorum yapın

Krediler