QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Özellikle internet üzerinde satılığa çıkarılan binlerce gayrimenkulün ilanlarına farklı sitelerden ulaşabilme imkanınız bulunuyor. Bu ilanlardan daha uygun fiyatla taşınmaz gayrimenkul alabileceğiniz mecralardan birisi de QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller. Uygun fiyatla olmasının nedeni bankanın elinde olması ve borcu ödenemeyen menkullerden oluşmasıdır. Bakış açısı kişiden kişiye değişebilir fakat aradığınız konut yada arsa belki de bu mecrada sizi bekliyor olabilir.

QNB Finansbank Gayrimenkulleri Nasıl Satıyor?

Banka bünyesinde satışa çıkarılan taşınmaz menkuller kişilerden gelen teklif ve ihaleler yöntemiyle satılıyor. Satılığa çıkarılan menkullere ait liste ve burada satılanları inceleyerek il adımı atabilirsiniz. Burada satılığa çıkarılanların büyüklüğü, nerede bulunduğu ve muhammen bedel gibi bilgiler ile birlikte taşınmaz ile ilgili bilgiler ve fotoğraflarına ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca taşınmazın adresi de bulunuyor ki gidip görme inceleme yapabilmeniz de mümkün.

Satın alımları peşin fiyat üzerinden yapılıyor ancak bankaya başvurmanız halinde de ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi gibi hususları kullanmanız bankanın vereceği onaya bağlı olarak sunuluyor. Belirtilen bedellerin altındaki fiyatları kabul etmeyen banka internette sunduğu bilgileri bilgi amaçlı veriyor. Yani kesin bu bilgiler olacak diye bir kaide bulunmuyor. Alma talebindeki kişiler zaten bankanın hükümlerini de kabul etmiş oluyor.

İhaleye Girebilirsiniz

QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkuller listesinden beğendiğiniz olur ve buradan almak isterseniz buradaki teklif ver menüsü ile taşınmaza fiyat teklifinde bulunabiliyorsunuz. Bu teklif için belirtilen muhammen bedelin yüzde 2 oranında teminatınızı yatırmanız halinde satış işlemlerine başlanıyor.

Taşınmaz satışları ihale üzerinden yapılıyor olsa da buradan vereceğiniz teklif ile bankayla görüşebilmeniz mümkün. Banka ihale işlemi yapılıyor olsa da satış işlemlerindeki hakkını her türlü saklı tutar. Yani satış işlemini kendisine bağlı olarak değiştirebilir.

Taşınmaza birden fazla istekli bulunması halinde banka açık artırma işlemine de başvurabiliyor. Bunu da teklif saatlerine açık artırmanın tarihi ve saati gibi bilgileri bildiriyor. Yapılan ihalenin sonuçları kişilere beş gün içinde bildiriliyor.

Yatırdığım Teminatı Geri Alabilir miyim?

İhale üzerinde kalmasına rağmen alım işlemini gerçekleştirmeyen kişilerin yatırmış olduğu teminat tutarı bankaya gelir olarak yazılıyor. Yani yatırdığınız bu ücreti geri alamıyorsunuz. Fakat ihaleyi aldıktan sonra satışını da alırsanız ödeyeceğiniz tutar üzerinden bu teminat tutarı düşülüyor ve ödemeyi bu şekilde yapıyorsunuz.

QNB Finansbank ihtiyaç fazlası olan ve Bankacılık Kanununda belirlenen satacağı gayrimenkullerini şartname dahilinde ve istekliden alacağı taahhüt belgesi ile birlikte yerine getirmektedir. Bu şartname ile ve taahhüt kişiden alınan ıslak imza ile birlikte teminat yatırılması neticesinde ihaleye katılım sağlanıyor. Yani bundan itibaren fiyat teklifi veriliyor. Ev yada benzeri taşınmaz alımı düşüncesindeyseniz QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller sayfasını ziyaret etmelisiniz.

Bankanın listesinde satışa çıkan ve uygun fiyatlı olabileceğini düşündüğünüz taşınmazları dilerseniz diğer satılık ilanları ile karşılaştırabilirsiniz. Sonuçta az ödeyeceğiniz ve sizin istediğiniz bir taşınmaza sahip olmak herkesin isteğidir.

Yorum yapın

Krediler