QNB Finansbank Ortak ATM Ücretleri Ne Kadar?

Kullanmış olduğunuz bankanızın kredi kartı yada bankamatik kartı ile QNB Finansbank ATM’lerinden işlem yapabilme imkanlarınız doğrultusunda işlem yapabilirsiniz. Bu işlemlerin başında ise para çekme, yatırma ve bakiye sorgulama gibi hizmetler bulunuyor. Peki başka banka kartınız ile yapacağınız işlemler için QNB Finansbank ATM Ortak ücreti ne kadar ödemek zorunda kalacaksınız?

Hesaptan Para Çekme Ortak Ücreti

Başka banka kartları ile QNB Finansbank Atmsinden para çekme işleminiz için çektiğiniz oranın yüzde 1,15 oranında para ödersiniz. Bu paranın yanında 1,04 TL ücret kesintisi yapılırken bu oranlara birde BSMV eklenir. Çekeceğiniz bin lira için ödeyeceğiniz tutar 16,54 TL ve vergi ödemesi yapmanız gerekiyor. Kendi ATM’lerinizden çekeceğiniz paralar için bu ödemenizi yapmanıza gerek kalmıyor.

Hesaptan sorgulama işlemleri için 0,27 TL bakiye sorgulama ücreti ödüyorsunuz. Bu durumu ekstreye dökmeniz halinde ise ayrı ücretlendiriliyorsunuz.

Hesaba Para Yatırma Ortak Ücreti

Qnb Finansbank ATM’lerinden ortak işlemlerden birisi olan para yatırma işlemi de yapılıyor. bu işlem için para çekme ücreti olan 1,04 TL ve yüzde 1,15 oranı geçerli. Çekme de olduğu gibi yatırma işleminiz de komisyon karşılığı yapılıyor. Bu komisyon tüm bankalar için geçerli olup yasal olarak alınan bankacılık ürünleri arasında bulunuyor.

Ortak ATM İşlemi ile Kesilen Parayı Geri Alma

Başka banka kartları ile QNB Finansbank ATM’sinden yapacağınız işlemler için kesilen masrafları geri alma talebiniz bulunabilir. Yasal olarak bankaların bu hizmeti verdikleri için kesebilme hakkı bulunuyor olsa da bankaların kendi inisiyatifine kalmış bir durum. Çok uzak bir ihtimal olsa da banka bu parayı size iade edebilir. Fakat Bu parayı alabilmeniz için başvuru yapabileceğiniz tek adres Tüketici Hakem Heyetleri. Fakat buradan çıkacak kararlar sizleri memnun edecek seviyelerde olmayabilir. Bu nedenle bu masrafların iadesini almanız zor görünüyor.

Ülke genelinde işlem yapabileceğiniz yüzlerce QNB Finansbank ATM’sini bulabilirsiniz. Bu bankamatikler ortak işlem yapabilen ATM’lerden. Tüketici olarak kendi bankanıza ait bankamatikleri kullanmak isteseniz de mevcut şartlar nedeniyle bu mümkün olmayabilir. Bu nedenle başka bankalara ait ATM’lere yönelmek zorunda kalırsınız. Bu yönelimlerden birisi olan QNB Finansbank ATM Ortak Ücretleri incelenerek işlem yapılabilir.

Yorum yapın

Krediler