QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları, Güncel Konut Kredileri

Ev hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen kişiler QNB Finansbank’a başvuru yaparak talep ettiği miktarda konut kredisi kullanabiliyor. Birçok bankaya göre uygun faiz oranlarını belirleyen banka, vade seçeneklerini de oldukça yüksek tutuyor. Bankada güncel olarak belirlenen en yüksek konut kredisi faizi %1,09’dur. Ancak vade sayısının daha düşük tutulduğu konut kredilerinde bu faiz oranı aşağı seviyelere düşebiliyor. Standart konut kredilerinde 180 aya kadar vade seçeneği uygulanabiliyor. Ödeme durumunuza göre kendinize en uygun vadeyi belirledikten sonra QNB Finansbank Konut Kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi Nasıl Başvurulur?

QNB Finansbank müşterisi olmasınız bile internet üzerinden kolayca konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bankanın resmi web sitesine girdiğimiz zaman taşıt kredileri bölümüne girin. Bu kısımda Hemen Başvur butonunu göreceksiniz. Yeni açılan sayfada karşınıza bir form çıkacaktır. Bu formda sizlerden istenen tüm kişisel bilgileri doldurduğunuz zaman en geç 5 dakika içerisinde müşteri temsilcisi sizi arayacaktır. Bu şekilde ön başvurunuz kayda alınmış olacaktır. Kesin onay için banka şubesine giderek gerekli evrakları verdiğiniz zaman kredinizi alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden başvuru yapmak istemeyen kişiler gerekli belgelerle birlikte banka şubesine gidebilir.

QNB Finansbank Konut Kredisinde İstenen Belgeler?

Şubeden QNB Finansbank konut kredisi başvurusu yaparken öncelikle kendi kimlik fotokopinizi ve satın almak istediğiniz evin sahibi olan kişinin kimlik fotokopisini hazır bulundurun. Sonrasında çalışma durumunuza göre gelir belgenizi edinin. Bu belgelere ek olarak üzerinize kayıtlı bir fatura, satın alınacak evin tapusu ve başvuru formu da sizlerden istenecektir. Başvuru formunu, şubenizden temin edebilirsiniz. Belgeleri başvurudan önce temin etmeniz, başvuru sürecinin daha hızlı ilerlemesini sağlar.

QNB Finansbank Ne Kadar Konut Kredisi Veriyor?

Bankadan alacağınız konut kredilerinin miktarını, satın alacağınız ev belirler. QNB Finansbank tarafından gönderilen eksperlerin tuttuğu raporda ev için bir değer belirlenir. Belirlenen bu değerin en fazla %80’lik kısmı için kredi alabilirsiniz. Yani evin değeri 100 bin TL olarak belirlendiyse bu durumda banka sizlere bu miktarın %80’lik kısmını kredi olarak verir. Yani alacağınız kredi toplamda 80 milyar olacaktır.

Yorum yapın

Krediler