QNB Finansbank Kartsız İşlem İle Başkasının Hesabına Ücretsiz Para Yatırma

Bankalar kendi müşterilerine ve diğer banka müşterilerine ATM leri üzerinden kartsız işlem yapma imkanı veriyor. Bu imkanlardan bir tanesi de hesaba para yatırma işlemi. QNB Finansbank ATM’sinden Ücretsiz Para Yatırma İşlemi için atacağınız adımlar kısaca şu şekilde,

* Giriş

* Kartsız İşlem menüsü

* Ücretsiz Gönderim

* Hesaba Para Yatır

* TL Yatır (Döviz üzerinen yabancı para yatırma imkanınızda bulunuyor)

* Fiş Bilgisi (Banka size fiş veremeyeceğini iletebilir. Burada fişe ihtiyacınız olacaksa bu durumu değerlendirmelisiniz diye düşünüyorum. Ama fişe ihtiycınız yoksa devam tuşu ile karşınıza dört ayrı menü çıkıyor.

* Kendi hesabına, Başkasının hesabına, başka banka hesabına ve HSBC Bank hesabına seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Burada başka banka hesabına seçebilirsiniz.

* Hesap numarasını yazıyorsunuz. (İban numarasının son sekiz hanesi hesap numarasıdır)

* Göndericinin TC Numarası yazılıyor  ve devam tuşuna basılıyor.

* Gönderilecek tutar yazılıyor ve devam.

* bilgi ekranında para göndereceğiniz kişinin adı ve soyadının ilk iki harfi çıkıyor. bu bilgiler doğru ise Onaytuşuna basıyorsunuz.

* Parayı gönderen kişinin Telefon numarasını giriyorsunuz ve size SMS ile şifre geliyor.

* Şifreyi girdikten sonra açılan para haznesine parayı koyuyorsunuz. Para tanımlandıktan sonra sizden tekrar onay isteniyor. Bu onayı vermeniz halinde de para başkasının hesabına ücretsiz olarak yatırılmış oluyor.

Tüm Bankalar Para Gönderiminde Masraf Alabiliyor

Bankalar ticari anlayışları nedeniyle yaptıkları bir çok işlem için ücret almaktadır. Bu ücretlerden birisi ise para transferine konu olan havale ve eft için gerçekleştirilirken tüketicilerde türlü yollar ile ücretsiz para göndermenin yollarını arıyor. Bu anlamda bir çok kişi başka banka olduğunda daha yüksek ücretler ödememek adına göndermek istediği hesaba ait banka üzerinden para gönderme işlemini seçmek zorunda kalıyor. Teknik olarak internet bankacılığı üzerinden eft ve havale transfere konu olabilirken QNB Finansbank kartsız işlem ile başkasının hesabına ücretsiz para yatırma işlemi ATM kanalıyla yapılabiliyor. Bu anlamda tüketicilerde para gönderimi için ödeyecekleri masrafı cebinde tutmuş oluyor.

QNB Finansbank kartsız işlem ile başkasının hesabına ücretsiz para yatırma işlemi için en fazla 40 tane kağıt para yatırabiliyorsunuz. Madeni para yatırma imkanınız bulunmuyor. Ayrıca paraların yırtık, kıvrık, yıpranmış ve ıslak olmaması gerekiyor.

Yorum yapın

Krediler