QNB Finansbank Finansmaaşlı Kredisi Nedir?

Bankaların en önemli hizmeti kredilerdir. Verilen krediler alan kişi ve durumuna göre özellik taşırken bu özellik sayesinde de daha uygun faizler ile vadelerde alınabilmesinin de yolu açılıyor. Krediyi alacak kişinin banka karşısındaki pozisyonu önemli. Bu anlamda QNB Finansbank’ın kamu çalışanları ile maaşlarını banka şubelerinden alan kişilere sunduğu kredi hizmetinin genel adı Finansmaaşlı Kredisi olarak karşımıza çıkıyor.

Finansmaaşlı Kredisi Avantajları

Öncelikli avantajı size tahsis edilecek kredinin faiz oranı ile daha az faiz ödemeniz. Güncel olarak faizlerin yüksekliğinden bahsetmek mümkün. Burada kamu çalışanıysanız ve özellikle maaşınızı da QNB Finansbank şubelerinden alıyorsanız bu krediden faydalanmak mantıklı olacaktır. Kredinin maksimum vadesi 60 yıl yani beş yıl olması ödemenin uzun vadede olacağı anlamına geliyor. Kamu çalışanı ve maaş alan müşteri olmanız nedeniyle banka kredinizi hemen onaylayabiliyor ve başvuru imkanınız da hızlı oluyor. İnternet bankacılığını kullanıyorsanız finans maaşlı kredisi alımı anında ve hızlı oluyor. Bunu kullanmıyorsanız dahi çağrı merkezini aradıktan sonra da kredinizi alabiliyorsunuz. Ayrıca bu durumdan faydalanabilecek kişilere özel kredi faiz oranı sunuluyor olması da avantaj.

QNB Finansbank Kredi Faiz Oranları

Tüm bankalarda olduğu gibi verilen kredilerin faiz oranı kişinin kredi notuna bağlı olarak değişebiliyor. Bu anlamda öncelik kredini notunuzu öğrenmek olacaktır. E-devletten kredi notu öğrenme öğrenebilmek adına atacağınız adımlardan sadece bir tanesi. Bu sayede ne kadar kredi alabileceğiniz de dahil olmak üzere faiz oranınızı belirleyecek kredi skorunuzu sorgulayabilirsiniz. KRedi alımında üç farklı faiz söz konusu. Bu faiz belirttiğimiz gibi notunuza bağlı olarak sunuluyor. Örneğin 10 bin lira alacağınız kredi için 60 ay boyunca ödeyebileceğiniz taksit tutarı notunuza göre 324 TL, 348 TL ve 392 TL olarak belirleniyor. Notunuz düşük ise 2,82 ile kredi çekerken notunuz yüksek ise 2,09 faiz oranı ile finansmaaşlı kredisi almış oluyorsunuz. Krediye ödeyeceğiniz masraf ise 52,50 TL tahsis ücreti, 525 TL hayat sigortası poliçesi oluyor. Hayat sigortası burada zorunlu tutuluyor. Aslında kredi alımı için bir zorunluluk olmaması gerekir. Fakat bankanın belirlediği teminatlar ile bu sigorta poliçesini istediğiniz sigorta şirketi üzerinden yapabilme imkanı da verilmiş ki bunu da hatırlatmak gerekir.

Krediye Başvuru Nasıl Oluyor?

İnternet bankacılığı, cep şube, çağrı merkezlerinden olduğu gibi banka şubesinden krediye başvuru yapabiliyorsunuz. İnternet üzerinden yapabilmeniz için ise ilgili formu tanzim etmeniz ve bilgileri doğru girmeniz yeterli oluyor. Alo kredi için 0 850 220 8 573numaralı çağrı merkezine ulaşmak yeterli olurken başvuru için 7-24 istediğiniz zaman dilimini kullanabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler