QNB Finansbank (Enpara) IBAN Numarası Sorgulama Öğrenme

Belirli bir standarda göre oluşturulmuş olan, banka müşterilerinin hesaplarının yerine kullanılacak olan para alım ya da gönderim (transfer) işlemlerinin en düşük maliyet ve minimum hata ile yapmayı sağlayan banka hesap numarasına IBAN adı verilir. Ülke kodu olan “TR” ile başlayan bu iban numarası 26 adet rakamdan oluşuyor.

“International Bank Account Number” kelimeleri, IBAN kelimesinin açılımıdır. QNB Türkiye’nin en güçlü bankalarından birini bünyesine katarak, bankacılık hizmetlerine QNB Finansbank olarak devam etmektedir.

QNB Finansbank iban No Sorgulama

Avrupa’ da en güçlü 50 bankası arasına girmeyi başaran QNB Finansbank, QNB unvanını almaya hak kazanmıştır. Finansbank sunmuş olduğu hizmet ve işlem ayrıcalıkları ile müşterilerin memnun etmeyi temel amaç olarak benimsemiştir. Finansbank’ın bankacılık işlemlerini yürütmeye yönelik oluşturduğu IBAN numarası ile birçok EFT işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Ayrıca IBAN numarası ile para yatırma işlemini çok kısa süre içerisinde sağlamanız da mümkün. Finansbank iban numarası ile bu işlemleri ATM’lerden yapabildiğiniz gibi, evinizde bile bu işlemleri sağlayabilirsiniz. Günümüz şartlarına bakıldığı zaman büyük bir çoğunluğun internet bankacılığı ya da telefon bankacılığını tercih edip kullanıyorlar. Bu imkan ise insanlara büyük oranda zaman tasarrufu ve kolaylık sağlıyor.

QNB Finansbank’a Ait Olan IBAN No nasıl öğrenilir?

  1. IBAN numaranızı öğrenmek için öncelikli olarak yapacağınız ilk iş QNB Finansbank’ın sitesini ziyaret etmek yeterli olacaktır.
  2. QNB Finansbank’a ait iban sorgulama aracı ile bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
  3. QNB Finansbank şubelerine gidip kimlik bilgilerinizi vermeniz halinde iban bilgilerinize ulaşmanız mümkündür.

Iban Numarasından Hesap Bilgilerine Nasıl Ulaşılır?

  1. QNB Finansbank’a ait olan iban numaranızdan hesap bilgilerinize ulaşmanız mümkündür.
  2. Iban numaranızın son on altı (16) haneli rakamı sizin hesap numaranızdır.
  3. Iban numarası mobil bankacılık ve internet bankacılığı aracılığı ile de öğrenildiği gibi, QNB Finansbank’ a ait olan müşteri hizmetleri numarası aranarak da IBAN numarası bilgileri elde edilebilir.

Ayrıca Iban numaranızdan isim sorgulama ya da iban numarası ile para yatırma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Uluslararası Standartlarda IBAN

QNB Finansbank IBAN numarası uluslararası standartlara göre düzenlenmiş bir husus. Bu nedenle uzunluğu da tüm dünyada aynı basamaktan oluşuyor. 34 karakter üzerinden oluşan bu hesap numarası özellikle para transferlerinde önemli bir husus. Gönderilen paranın doğru adresi şaşmadan ulaşması hem gönderici hem de alıcı için önem arz ediyor. Bu nedenle para gönderimi esnasında bankalar da IBAN numarasının tercih edilmesini isterken hesap numarası üzerine gönderim söz konusu edildiğinde IBAN numarası tercih etmediğinize dair bir tik koymanız gerekiyor. IBAN Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere hemen hemen tüm ülkelerde kullanılan bir araç.

QNB Finansbank Hesap No Nerede Yazar?

Tüm bankalarda olduğu gibi QNB Finansbank müşterilerine bankamatik kartı veriyor. Bu kartların üzerinde hesap numaraları yazıyor olsa da farklılık gözetebiliyor. Bu nedenle QNB Finansbank Hesap No Nerede Yazar başlıklı yazımızdan faydalanmanız halinde hesap numaranıza ulaşabilirsiniz.

QNB Finansbank Şube Kodu Öğrenme?

IBAN numarası dışında istenildiği takdirde hesap numarasına da para gönderimi gibi işlemler yapabiliyorsunuz. Bu durumda para gönderimi için bankanın şube kodu da istenebiliyor. Bu durumda QNB Finansbank internet bankacılığı üzerinden gönderim yapıyorsanız zaten dijital olarak banka şubeleri listeliyor. Sizde buradan seçim yapabiliyorsunuz.

QNB Finansbank Hesap Numarası Kaç Haneli?

Banka hesap numarası elinizde IBAN numarası bulunuyorsa son rakamlarıdır. Buradaki hesap numaranız sekiz hanelidir. Şube kodu sonrası hesap numarası yazar. Şube kodunuz ise 5 haneli olacaktır. Şube kodu ile birlikte toplam karakter sayısı ise 13 rakamdan oluşuyor. Bu sayede de IBAN üzerinden Hesap Numarasını öğrenebiliyor ve buluyorsunuz. Bu durum tüm bankalarda size ışık olarak yardımcı olabilir.

Yorum yapın

Krediler