QNB Finansbank, EnCard Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Şubesiz bankacılığın öncülerinden, QNB Finansbank’ın markası olan Enpara fiziki olarak para çekme ve yatırma işlemine imkan verememektedir. Bunun için banka müşterileri para çekim ve yatırım işlemlerini QNB Finansbank ATM yada banka şubelerinden gerçekleştirebiliyor. Fakat her bankada olduğu gibi Enpara para yatırma ve çekme limitleri de farklılık gösteriyor.

QNB Finansbank ATM Para Çekme Limiti

QNB Finansbank müşterileri enpara ile sunduğu hizmetler arasında diğer bankalardan farklı olarak kendilerinin ATM üzerinden yapacakları para çekme işlemlerine limitleri kendileri belirliyor olması. Enpara’nın kart markası Encard kullanan kişiler talepleri halinde günlük olarak 7 bin 500 liraya kadar para çekme imkanların sahip. Banka hesabınızdaki limitler üzerinden imkan kılınan bu limiti kullanıcı isterse Enpara uygulamasından giriş yaparak yenileyebiliyor. Banka farklı konulara istinaden bu işlem için banka şubesini ziyaret etmesi talebinde de bulunabiliyor. Fakat kişisel güvenliğiniz açısından yüksek limitlerde para çekimine olanak vermeniz sizin için sakıncalı olabilir. Yapacağınız ödemelerinize istinaden yüksek limitler uyguluyor olabilirsiniz fakat kartınız ile şifresi yanlış kişilere geçmesinin ardından maddi zararlara uğramanız pek muhtemel seçenekler arasında.

Enpara ile Encard kullanan QNB Finansbank müşterileri ATM para çekme limitlerini isterlerse bankanın müşteri hizmetlerini arayarak ta yükseltebiliyorlar. Tamamen size kalmış bir seçenekler arasında olan limit yükseltme işlemi sonrasında bankanızın internet bankacılığı üzerinden para eft ve havaleleriniz için 7 bin 500 liraya kadar, daha üstü limi10tleri ise 15 bin liraya kadar müşteri hizmetlerinin yardımı ile artırmanız mümkün hale geliyor.

QNB Finansbank bankamatiklerinden asgari para çekme tutarı ise 10 Lira ile sınırlandırılmış.

QNB Finansbank Günlük Para Yatırma Limiti

Para çekmede olduğu gibi banka yatırma işlemleriniz için ise günlük olarak 19 bin lira limit belirlemiş. Bu limitlerin üzerinde para yatırım işlemini banka şubesinden gerçekleştirebiliyorsunuz. QNB Finansbank ATM para yatırımında 10,20,50,100 ve 200 TL banknotlar halinde kağıt paralar yatırabiliyorsunuz. 19 bin lira yatırmanız halinde bu miktarı parçalar halinde yatırabilmeniz de mümkün. ATM kanalıyla kartlı ya da kartsız olarak asgari para yatırma limiti 5 TL. Havalelerde ve EFT de ise 1 TL ile daha yüksek tutarlar söz konusu.

Enpara Hesabından Havale Limiti

QNB Finansbank internet bankacılığı ya da uygulamaları üzerinden para havalesi yada EFT yapmanız halinde günlük para gönderme tutarı maksimum 100 bin lira. Göndereceğiniz bu limit farklı hesaplar üzerinden de olabiliyor. Tabi EFT ve havale gibi para aktarım işlemleri için işlem saatleri önem arz edebiliyor.

Enpara ile masrafsız internet bankacılığı şubesini herkesin ayağına getiren QNB Finansbank yenilikçi uygulamaları ile dikkatleri üzerinde topluyor. En önemli özellikleri arasında bulunan müşterinin yanına giderek banka hesabını açılması ve aktive edilmesi. Enpara hesabı ise internet üzerinden gerçekleştiriliyor ki,  en kolay ve hızlı bankacılık hesabı açma olarak nitelendirebiliriz

“QNB Finansbank, EnCard Para Çekme ve Yatırma Limitleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler