QNB Finansbank EFT İptali Nasıl Yapılır? (Enpara Eft İptali)

QNB Finansbank EFT İptali Nasıl Yapılır? Türkiye’de masrafsız bankacılığın öncü ismi Enpara, QNB Finansbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Ücretsiz para gönderimi ile ilk tercihler arasında bulunan QNB Finansbank Enpara EFT iptali yapmanız gerekebilir. Bu durumda göndermiş olduğunuz parayı geri alabilir misiniz, vermiş olduğunuz talimatı iptal edebilir misiniz? Ayrıntılara bakalım.

Enpara EFT İptali

Enpara üzerinden masraf ödemeden yaptığınız EFT hakkında bir yanlışlık olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta farklı n10edenlerden dolayı göndermiş olduğunuz paranın iptalini sağlamak isteyebilirsiniz ki bu nedenler saymakla bitmeyebilir. Burada asıl önemli olan sizlerin bu gönderimi sağladıktan sonra iptal edip edemeyeceğinizdir. Çünkü para karşı hesaba geçtikten sonra Enpara EFT iptali sadece kişinin parayı iade etmesi ile gerçekleşebilir.

Farklı bankalar arasında gönderilen para işlemleri Merkez Bankasının onayı ile birlikte bir havuzdan geçer ve karşı banka da onayladıktan sonra karşı hesaba para geçer. Bu paranın karşı hesaba geçmeden iptalini sağlayabilmeniz için hızlı bir şekilde QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerine ait 0 850 222 0 900 ya da 444 0 900 numaralarını arayarak göndermiş olduğunuz EFT’nin iptalini talep etmeniz gerekiyor.

Enpara İle Gönderdiğiniz EFT Karşı Hesaba Geçerse Ne Yapmalı?

Göndermiş olduğunuz paranın hesap numarasında yada farklı nedenlerden dolayı bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız göndermiş olduğunuz olduğunuz para karşı hesaba geçtikten sonra almanız imkansız bir hal alır. Burada karşı hesabın sahibine ait iletişim bilgilerine ulaşarak, bu kişi yada kuruluştan paranın iadesini talep etmelisiniz. Burada karşıdaki kişinin insafına kalmışsınız demektir. Görüşme sonrası para iadesi sağlanamıyorsa yapmanız gereken işlem eğer kendinizi haklı görüyorsanız bu paranın iadesi için adli makamlara başvuruda bulunmak olabilir. Hesabın bulunduğu bankaya dilekçe ile başvurmanız halinde belki bir sonuç alabilirsiniz. Fakat büyük miktarlarda para gönderimi söz konusu ise bu işlemin iptali için hukuki süreç içerisine girmek zorunda kalırsınız.

QNB Finansbank Enpara Havale İptali

Enpara EFT iptali zor olsa da, QNB Finansbank şubeleri arasında göndermiş olduğunuz havale iptalleri daha kolay olabiliyor. Banka kendi mevzuatı içerisinde alınan iptal taleplerini değerlendirerek günü birlik başvurulara cevap verebilir ve göndermiş olduğunuz havale iptalini sağlayabilir.

“QNB Finansbank EFT İptali Nasıl Yapılır? (Enpara Eft İptali)” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler