QNB Finansbank Banka Kartı Şifresi Öğrenme

Her bankanın kendi özelinde şifre öğrenme yöntemleri farklılık göstermektedir. QNB Finansbank’tan açtırılan vadesiz mevduat hesabına ait banka kartının şifresini öğrenmek için kartın kullanıma açık olduğundan emin olmak gerekmektedir.

Müşteri Hizmetleri Kanalıyla Şifre Öğrenme

Banka kartına ait şifreyi belirlemek içi QNB Finansbank müşteri hizmetlerine 0 850 222 0 900’ü arayarak ulaşabiliyor. Müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için TC Kimlik numarası veya 16 haneli kart numarasının girilmesi gerekiyor. Sesli yanıt sisteminde Kart İşlemleri-Şifre Belirleme bölümüne bağlanarak karta ait geçici şifre belirlenebiliyor.

SMS Kanalıyla Şifre Belirleme

SMS kanalıyla şifre belirleyebilmek için bankada hesap açtırırken kullanılan cep telefonu numarası kullanılması gerekiyor. Cep telefonunun mesaj bölümüne “SIFRE”-bir boşluk-kart numarasının son dört hanesi-bir boşluk-anne kızlık soyadının ilk harfi yazılarak 2773’e mesaj olarak gönderilmesi durumunda dört haneli geçici şifre telefona mesaj olarak gönderiliyor. Gönderilen şifre kartla yapılan ikinci işlemde aktif hale geliyor. Bu hizmetten Avea, Vodafone ve Turkcell hat sahipleri yararlanabilmekte olup ücretlendirme operatör tarifelerine göre yapılmaktadır.

İnternet Bankacılığı Kanalıyla Şifre Öğrenme

QNB Finansbank banka kartının şifresi internet bankacılığı ile de alınabilmektedir. Bunun için QNB Finansbank İnternet Bankacılığını kullanıyor olmak gerekiyor. İnternet Şubesine bağlandıktan sonra Kart İşlemleri-Şifre Belirleme bölümünden karta ait şifre belirleme işlemi yapılabiliyor.

Kart Şifresi Yenilemek İçin Hangi İşlemler Yapılabilir?

QNB Finansbank kartının şifresi unutulduğunda farklı kanallardan yenileme işlemi yapılabiliyor. Kartın şifresini şube aracılığıyla yenilemek mümkün oluyor. En yakın şubeye kimlikle başvurarak şifre yenilemesi yapılabiliyor. Başvurunun hemen ardından sistemde kayıtlı cep telefonuna şifre ücretsiz olarak gönderiliyor. Sistem tarafından gönderilen şifre istenirse ATM’ler aracılığıyla yeniden değiştirilebiliyor.

SMS kanalı, müşteri hizmetleri ve internet bankacılığı kanalları kullanılarak da şifre yenileme işlemleri yapılabiliyor. İnternet Bankacılığında veya SMS yoluyla şifre belirleme adımlarında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta sisteme kayıtlı cep telefonunda SIM Kart değişikliği yapılmışsa banka tarafından gönderilen mesajlar bloke edilerek gönderilmemektedir. SIM Kart değişikliklerinde kartın üzerinde bulunan blokenin kaldırılması gerekiyor. QNB Finansbank internet sitesine bağlandıktan sonra sırasıyla Başvuru Merkezi-7/24 Bankacılık Kanalları-Finans Şifre Al bölümünden SIM Kart blokesi kaldırılarak şifre alma işlemler tamamlanabiliyor.

Yorum yapın

Krediler