PTT Tüketici Kredisi Aktifbank’tan (60 Bin Lira Kredi)

Geçtiğimiz aylarda kurum çalışanları ve emekli olan vatandaşlara kredi hizmeti veren PTT öncelikli olarak Aktifbank ile yaptığı protokol kapsamında artık müşterilerine de kredi hizmet verebilecek. Banka şubelerinden daha fazla sayıya sahip olması, şubenin olmadığı bir çok bölgede PTT şubesinin olmasından dolayı vatandaşa daha yakın olacak olan bu kredi alımı önemli bir adım. En yakın şubeden PTT Tüketici Kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz ki başvuru için sadece kimlik olması yeterli oluyor.

PTT Şubelerinden Tüketici Kredi Tahsisi

PTT kredi tahsisinin yapılması için uzun süredir Aktifbank ile koordineli bir çalışma sürdürüyordu. Bu anlamda sene sonunda biten çalışmalar kendisini gösterdi ve pilot olarak İstanbulda kredi tahsisi yapılmaya başlandı. PTT Tüketici Kredisi 2010 yılından bu yana anlaşma sağlamış oldukları beş bankanın desteği ile veriliyordu. Bu verilen krediler de sadece kurum çalışanlarına ve emekli vatandaşlara idi. Fakat atılan bu yeni adım ile birlikte PTT tüm müşterilerinin kredi taleplerine cevap verebilecek kapasiteye ulaşmış oldu.

Ülke genelinde önemli bir şube ağı bulunan PTT bir çok banka şubesinden daha çok bölgede yer alıyor. Bu avantajı değerlendirmek isteyen PTT ile bankalar arasında yeni anlaşmaların yapılacağı da açıklamalar arasında. Yani PTT Tüketici Kredisi Aktifbank’tan sonra başka bankalar içinde verilebilecek.

PTT Kredisine Başvuru

Bir PTT şubesinde giderek sadece kimliğiniz ile başvuru yapma imkanlarınız bulunuyor. Başvuru sonrası kişinin kredi alabilecek kriterleri taşıyıp taşımadığı, kredi notu gibi hususlar inceleniyor. Bu inceleme sonrası onay verilmesi halinde kişi gelir belgesini beyan ederek kredisini alabiliyor. Başvuruda kişinin hangi bankadan kredi kullanmak istediği tüketicinin kendisine bırakılıyor. Burada başvuru ile ilgili bankanın ayrıca onay vermesi de gerekiyor.

PTT Tüketici Kredisini Hemen Alabilir miyim?

Bankalar ile anlaşmalı olarak verilen kredinin kaynağı Aktifbank yaptığı protokol gereği kişilere PTT şubeleri kanalıyla kredi sağlayacak. PTT Tüketici Kredisi Aktifbank’tan onay aldıktan sonra aynı gün içerisinde de kullanılabiliyor. Yani başvuru ile aynı gün içinde mevcut kredinizi alarak ihtiyacınızı karşılamış oluyorsunuz.

İnternetten PTT Tüketici Kredisi Başvurusu

Bankalarda olduğu gibi PTT online internet bankacılığı hizmeti de verebiliyor. Buradan açılan hesaplar neticesinde size ait bir müşteri numarası ve İPÇ numarası ile giriş yapabiliyorsunuz.  Bu giriş sonrası dilerseniz PTT kredilerine de başvuru imkanları sizin olmuş oluyor.

Kredi Hesaplaması

Aktifbank PTT Tüketici Kredisi faiz oranı % 2,75. Vade ise maksimum 60 ay yani beş yıl oluyor. PTT den alabileceğiniz kredinin alt limiti 1.250 Lira iken en fazla da 60 bin liraya kadar alım söz konusu. Yani daha fazlasını alamıyorsunuz. Alacağınız 10 bin lira kredi için 12 ay 1.022 TL, 24 ay 609,72 TL öderken bunu beş yıla uzattığınızda aylık olarak 384,86 TL ödemeniz gerekiyor. Faiz oranları ile ödeyeceğiniz aylık tutarları dikkate aldığınızda biraz daha fazla ödemeniz söz konusu olabilir. Bunun için Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri, Krediye Başvuru yolları başlıklı yazımızı okuyarak beklide en uygun kredi seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler