Pet Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Diğer bir adıyla pati sigortası olan pet sigortası evcil hayvan sağlık sigortası anlamına geliyor. Pet sigortası evcil hayvanları güvence altına alıyor, yaşanabilecek birçok tehlikeye karşı teminat sunuyor. Kedi ve köpekleri kapsayan bu sigorta ile evcil hayvan sahiplerine herhangi bir sorun yaşanması halinde büyük bir rahatlık sağlamış oluyor.

Pet Sigortasının Kapsamı

Evcil hayvanlarla ilgili sıkça yaşanan problemlere karşı tüm masrafları ödeme imkânı sunan pet sigortası, kapsamlı bir güvence sağlamayı teminat ediyor. Pet sigortası aynı zamanda tedavinin en iyi şartlarda gerçekleştirilmesini sağlıyor. Beklenmedik durumlarda hastalık veya kaza geçiren evcil hayvanın tüm masrafları sigorta tarafından karşılanıyor. Evcil bir hayvanın tedavi masraflarının insanın tedavi masraflarına göre daha yüksek olduğu göz önünde bulundurulursa pet sigortası büyük bir kolaylık sağlıyor.

Pati sigortasındaki tüm teminatlar acil durumlarda oluşabilecek ihtiyaçlara göre hazırlanıyor. Sigortanın kapsadığı riskler içerisinde yanma, donma, trafik kazası sonucu olabilecek yaralanmalar, böcek sokmasına bağlı gerçekleşen yaralanmalar, yüksekten düşme sonucu ve boğulma tehlikesi sonucu karşılaşılabilinecek sorunlar, başka hayvanlarla münakaşa sonucu oluşabilecek yaralanmalar yer alır.

Pet Sözleşmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Teminat kapsamındaki maliyetlere ödeme yapılmasına gerek yoktur.

Teminat için oluşan tüm masraflar sigorta tarafından ödeniyor.

Evinize en yakın veteriner kliniği seçilmesi gerekiyor.

Sigorta tüm cins ve ırktaki kedi ve köpekler için geçerlidir ancak tehlike arz eden kedi ve köpek cinsleri kapsamın dışında tutuluyor.

Pet Sigortası Nasıl Yapılır?

Pet sigortası yapan herhangi bir sigorta şirketinden bu sigorta yaptırılıyor. Sigortanın aktif hale gelebilmesi için gönderilecek olan mikroçipin evcil hayvana takılması gerekiyor ve poliçe bu şekilde aktif hale gelmiş oluyor. Ayrıca sigortanın yapılabilmesi için evcil hayvanın 6 aydan büyük olması ve tüm aşılarının yapılmış olması gerekiyor.

Sigortanın Kapsamadığı Durumlar

Sigorta evcil hayvanın ve sahibinin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanıyor. Ancak bunun yanı sıra sigortanın başlaması için gerekli olan mikroçipin anlaşmalı veteriner tarafından takılmış olmaması sigortayı aktif hale getirmiyor. Anlaşmalı hekim harici kişilerin yaptığı müdahaleler, acil durum gerektirmeyen hallerdeki müdahaleler, acil durum sona erdikten sonra yapılan kontroller ve buna benzer durumlar sigorta kapsamında yer almıyor.

Yorum yapın

Krediler