Özel Ödemeli Mortgage Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
2
Mortgage yalnızca ev sahibi yapmıyor bununla beraber ödemelerinizde farklı yöntemlerle de kolaylık sağlıyor. İlerleyen zamanlarda taksit tutarlarının az olması talep edilirse başlangıç meblağı yüksek tutarak azalan Taksitli Mortgage yöntemi kullanılabiliyor.

Mortgage başvuru esnasında birtakım soru işaretine sahip olunduğu ve bu soruların cevaplarını almak için merakla beklendiği biliniyor. Lakin mortgage konusunda meraklanmaya hiç gerek yok. Zira onlarca ödeme alternatifi bulunuyor. Özel Ödemeli Mortgage ile kendi bütçenize uygun ödeme seçenekleri ile karşınıza çıkıyor.

Bilhassa ticaret ile uğraşan tüketicilerin, sene içerisinde kimi büyük kimi küçük değerde gelir ve harcama ölçüleri farklılık gösterebiliyor. Bu sebeple, 120 ay gibi bir ödeme planı yerine daha esnek bir ödeme planı ile tamamlayacakları bir ödeme planına ihtiyaç duyuyorlar. İşte tam da bu hususta Mortgage, devreye giriyor. Özel Ödemeli Mortgage, müşterilerinin istek ve arzularını gerçekleştirmeyi başarıyor

Taksitli Ödeme Seçenekleri

Mortgage yalnızca ev sahibi yapmıyor bununla beraber ödemelerinizde farklı yöntemlerle de kolaylık sağlıyor. İlerleyen zamanlarda taksit tutarlarının az olması talep edilirse başlangıç meblağı yüksek tutarak azalan Taksitli Mortgage yöntemi kullanılabiliyor. İlk zamanlarda sıkışık olabilir ve ilk ödemelerde düşük ödemek istenirse artan taksitli, dilediğiniz aralıklarla ödeme talep etmek istenildiğinde Dönem Ödemeli, diğer ayların taksitlerini az tutarak belli dönemlerde yüksek meblağ ödemesi ile ara ödemeli, taksitli ödemeleri ilk aylarda ertelemek istenirse Taksit Ertelemeli Mortgage ödeme planları kullanılıyor. Özel Ödemeli Mortgage, yılın belli zamanlarında geliri farklılıkla ön plana çıkan için en iyi seçim oluyor.

Mortgage Başvurusuna Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanıyla beraber ikametgâh senedi ve ya geçmiş son üç aya ait olan doğal gaz faturası, sabit telefon, faturası, elektrik faturası, su faturası ve ya ADSL faturası ve bununla beraber, belgeler arasında satın alacağınız eve ait olan kat mülkiyeti ve ya kat irtifakı tapusu da belgelerin arasında bulunuyor. Son olarak da gelir düzeyini gösteren belgelerle tamamlamış oluyor.

Gelir belgesini, iş yerinden ya da ücretli olarak çalışılıyorsa, bir aydan önce olmayan, maaşınızda ise kesinti bulunup bulunmadığına ait bilgiler ile beraber iş yeri sicil numarası bulunan gelir yazısı, iki aydan önce olmayan maaş bordro belgesi edinmek gerekiyor. Özel ödemeli mortgage ile konut başvurusu yapıldığında, %25’lik meblağı biriktirmenin ardından uygun bulunan ödeme planları ile ilk adım atılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz