Ordu Satılık Daire Fiyatları 147 bin 646 TL’den Başlıyor!

Ordu, yaylaları, dağları, kıyıları, koyları, kumsalları ile dikkat çeken Karadeniz şehirleri arasında yer alıyor.

Karadeniz Bölgesi’nin zengin turizm potansiyeline sahip şehri Ordu’da doğa, yayla, kıyı ve kültür turizmi öne çıkıyor. Şehrin ekonomisi ise tarıma dayanıyor. Bölgenin dikkat çeken illerinden Ordu’da toplam 19 ilçe bulunuyor.Ordu’da yer alan ilçeler ise şöyle: Altınordu, Ünye, Fatsa, Perşembe, Kumru, Korgan, Gölköy, Aybastı, Akkuş, Mesudiye, Ulubey, İkizce, Çatalpınar, Gürgentepe, Çaybaşı, Kabataş, Çamaş, Gülyalı ve Kabadüz. 2017 TÜİK verilerine göre, Ordu’nun en kalabalık ilçesi Altınordu, en az nüfuslu ilçesi ise Kabadüz oldu.Yeni projelerin artış gösterdiği şehirde kentsel dönüşüm, yatırım ve ulaşım çalışmaları hızla devam ediyor. Gayrimenkul sektörü de şehirde önemli bir yere sahip.Peki, Ordu’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Ordu satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Ordu’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Ordu satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 0.53 arttı

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Karadeniz’in dikkat çeken şehirlerinden Ordu’da son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.53 arttı. Ordu şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.968 TL olurken, gayrimenkul yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 24 yıl olarak hesaplanıyor.

Ordu satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Ordu satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 147 bin 646 TL, maksimum 246 bin 100 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 196 bin 861 TL olarak belirtiliyor.

Ordu kiralık daire fiyatları ne kadar?

Bölgede her yıl artış gösteren nüfusla beraber kiralık daire talebi artıyor. Bazı sitelerin bölge Raporu verilerine göre, Ordu kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 524 TL ile 873 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 698 TL olarak gösteriliyor.

Bu kiralık daire fiyatlarını ölçmek için öncelikle yerel emlakçılara gidip not defterinize emsal konutlar için kayıtlar alarak bir veri elde etmelisiniz. Ardından internette emsal komutların piyasadaki değerini ölçmek adına ortalama hesaplamalısınız.  Bunların sonucunda

Altınordu’da satılık konut fiyatları artıyor!

Şehrin en kalabalık ilçesi Altınordu aynı zamanda satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip yer oldu.Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Altınordu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.53 artış gösterdi. Altınordu’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 147 bin 646 TL ile 246 bin 100 TL arasında değişiyor. Altınordu ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.969 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 24 yılı buluyor.

Bu artışın sadece geçici olduğunu ve süreklilik arz etmeyeceğini ifade etmek isteriz. Sektördeki fiyatların siyasi, ekonomik, sosyokültürel sebeplerden etkilenebileceğini de hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Mesela yarın öbür gün (15-20 sene sonra) X kuşağı öldüğünde yerine gelecek Y kuşağının gayrimenkule ciddi yatırımlar yapmayacağı ve bunun yerine şehrin dışındaki arazileri tercih edeceği beklenmektedir. Bu ufacık sosyokültürel eğilim sektörü çok ciddi etkileyecektir.

Ordu’da dikkat çeken kentsel dönüşüm projesi

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi Şirinevler Sitesi’nde çalışmalar devam ediyor. Altınordu ilçesinin marka değerlerinden biri olacağı beklenen projede toplam 311 konut yer alacak.Şehirde devam eden başlıca projeler ise şöyle; Fındık Çikolata Park, Ordu Park AVM, Süleyman Felek Caddesi Yayalaştırma ve Cephe İyileştirme. Boztepe Peyzaj Düzenlemeleri ve Rüsumat Sahili Atatürk Parkı Projesi, Melet Park bölgede planlanan başlıca projeler arasında yer alıyor.

Yorum yapın

Krediler