Online Kredi Başvurusu

Müşteriler artık bankaların verdiği birçok imkânı, şubeye gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığını kullanarak daha hızlı ve güvenilir bir şekilde kullanma olanağına sahiptir. Bunlardan biri de online kredi başvurusudur. Gelişen teknoloji sürekli bankacılık sektörünü de yenilemeye zorluyor. Bu nedenle aradaki rekabetle birlikte yenilikçilik hareketi tüm bankalar arasında yarışa dönüşmüş durumda. Bu nedenle en büyük kolaylığı kredi vermekte bulan bankalar dijital ortamlar sayesinde de kredi tahsisini anlık olarak yapabilir hale geldi.

Peki online kredi başvurusu nedir?

Bilişim sistemlerinin gittikçe gelişmesi ile network ağı üzerinden şubeye gitmeden, yorulmadan ve  hiç bir masrafa girmeden, kredi başvurusu sürecinden, paranın krediye başvuranın hesabına geçeceği süreye kadar olan,  dijital ortamdaki şubesiz bankacılık uygulamasıdır.

Herkes Online Kredi Başvurusunda Bulunabiliyor mu?

Banka 5 yıl öncesine kadar olan veya şimdi almış olduğunuz tüm bireysel nitelikli kredilerin zamanında ödenip ödenmediğine ve tüm hesap geçmişlerinize bakarak kredi risk raporu hazırlayarak başvurunuzu değerlendirir. Ortak bir havuzda toplanan bütün bankaların verilerinin analiz edilmesi sonucunda, puanlama sistemi oluşur ve bu puanlama sistemi sizin kredi alıp alamayacağınızı belirler. İdari ve yasal takipte olmamanız gerekmektedir.

Online Kredi Almak İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Ülkemizde bütün bankaların bir araya gelmesi ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.’nin belirlediği olumlu kredi not ortalaması 1500 ile 1900 arasıdır. Bu not arasındakiler rahatlıkla kredi alabilir. Ancak düşük kredi notuna sahipler notuna göre alamaz yada kefiller ile birlikte kredi alabilirler. Bununla birlikte ipotekle kredi kullanmaları da mümkün.

Kredi Notu Harici Değerlendirilen Ölçütler Nelerdir?

Birçok banka kredi değerlendirmesi yaparken aylık gelirinizin, mevcut çekmiş olduğunuz kredilerin durumunu, çalışmakta olduğunuz kurumu, çalışma sürenizi başka ölçütler olarak göz önünde bulundurmaktadır. Özellikle kendi şubelerinden maaş alan müşterilerine düzenli gelen gelirleri üzerinden kesinti yapma fırsatında olan bankalar, bu özelliklere sahip müşterilerini çok severler ve kredi taleplerini geri çevirmekten kaçınırlar.

Online Kredi Başvurusu İçin Hangi Bankaya Başvurmalıyım?

Kredi başvurusu alan bankaların herhangi birinden online kredi başvurusu yapmaya karar verirseniz, başvuruyu bu bankaların internet sitelerinden, mobil bankacılık uygulamalarından ya da internet bankacılığı uygulamalarından yapmanız yeterlidir.

Bununla birlikte enpara ile yapacağınız başvuruları internet üzerinden online yaparak mevduat hesabı açabilirsiniz. Hızlı bir şekilde hesap açılışı yapan Finansbank enpara ile para havalesi gönderimi ve alımı kolayca yapılabilmektedir.

Krediler