Öğlen Açık Olan Bankalar

Arkadaşlar Allah rızası için artık öğlen saatlerinde bir bankanın yasal olarak çalışabileceğini düşünmeyin. Ne zannediyordunuz. Banka çalışanları robot mu? Adamlar tabiki dinlenecek. İş kanunu ve çalışanların iş sözleşmeleri böylesi bir hamballığa izin vermiyor. Ancak yine de banka çalışanı “kendi insiyatifi ile” böyle bir şeye onay verebilir.

Öğlen Açık Olan Bankalar size lazım olan bir kapı olabilir. Aktif çalışma hayatında olan kişiler birçok finansal işlemini bankalar aracılığıyla gerçekleştirmektedir. İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları aracılığıyla bankacılık işlemlerinin birçoğu gerçekleştirilebiliyor olmasına rağmen kredi başvurusunda bulunmak gibi bazı durumlarda bankalara şahsen gitmek gerekmektedir. Yoğun bir tempoda çalışan kişilerin mesai saatlerinde iş yerlerinden izin almaları halinde bankalara gitmeleri oldukça kolay olmaktadır fakat iş yerinden izin alamayan kişiler, bankadaki işlerini nasıl hallederler? 9-5 aralığında çalışan kişiler, bankaların öğle arası hizmet veren şubeleri aracılığıyla almak istedikleri bankacılık hizmetlerinden faydalanabileceklerdir. Yazının devamında, bankaların öğle vakti açık olan banka şubeleri hakkında bilgi aktarılacaktır.

EKLEME: Öğlen bazı bankalar eskiden tek bir çalışan tutmakta idi. Ancak şimdi bu durum iş akdine aykırı olması ve işçi hukuku bağlamında yasak olması nedeniyle uygulanmamaktadır. Lakin yine de bazı bankaların memurları öncelikli ve sevdikleri müşterileri için kendi istekleri ile öğle molasından feragat ettikleri görülmektedir. Bu  daha çok küçük yerlerde olmaktadır.

Akbank Öğlen Açık Olan Şubeler

Milyonlarca müşterisi olan ve Türkiye’ de faaliyet gösteren en büyük bankalardan biri olan Akbank, öğle arası zamanlarda da hizmet veren şubeleriyle müşterilerinin işlemlerini zaman kaybetmeden yerine getirebilmelerine imkan sağlayan bankalardan biri konumundadır. Akbank’ ın öğle vakti açık şubelerine ulaşmak için Akbank’ ın resmi internet sitesine giriş yapılır ve sonrasında, sayfanın alt kısmında yer alan ATM ve şubelerimiz seçeneğine tıklanır. Buradan, Türkiye’ nin dört bir yanında Akbank ATM ve şubelerine ulaşılabilmektedir. Şubeler seçeneği ile birlikte öğle açık olan şubeler seçildiği zaman İstanbul, Çanakkale, Kırıkkale, Adıyaman, Hatay, İzmir, Karaman, Niğde, Nevşehir gibi şehirlerde öğle vakti açık olan şubelere ulaşılabilecektir. Öğle vakti açık olan şubeler, nüfus yoğunluğunun daha fazla olduğu alanlarda sayıca daha fazla durumdadırlar.

Garanti Bankası Öğlen Açık Olan Şubeler

Müşterilerinin işlemlerini gerek tatil günlerinde gerekse öğlen aralarında da sürdürebilmelerine imkan sağlayan şubeleri Garanti Bankası da sağlamaktadır. Öğle aralarında çalışan Garanti Bankası şubelerini öğrenmek için Garanti Bankası’ nın resmi internet sitesine erişim sağlanır. Garanti Bankası’nın öğlen açık şubelerini öğrenmek için resmi internet sayfasından şubeler kelimesi arattırılır ve çıkan sonuçlardan şube ve paramatik arama seçeneğine tıklanır. Ulaşılan bu sayfada kişilerin yaşamakta oldukları ya da işlem yapacak oldukları şehir ve ilçeyi girmelerinden sonra öğle arası açık şubeler seçeneğini gelişmiş sekmesi altında işaretlemeleri gerekir. Bu işlem sonrasında arama yapılan şehirde öğle arası açık şube varsa arama sonucu olarak ekrana yansıyacaktır. Doğal olarak nüfusu kalabalık olan illerde bu hizmet verilirken seyrek nüfuslu illerde öğle vakti açık şube bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Öğlen Açık Olan Şubeler

Ziraat Bankası, belki bir kamu bankası olduğundan belki de böyle bir hizmet vermeye gerek duymadığından, öğle vakti açık şube hizmetinde bulunmamaktadır. Bankanın tüm şubeleri, 09.00 da açılır 12.30 ile 13.30 arasında öğle tatiline girer ve 17.30’ da kapanır.

İş Bankası Öğlen Açık Olan Şubeler

Türkiye’ nin ek köklü bankalarından biri olan İş Bankası, 1924 yılından günümüze kadar hizmet hayatını sürdürmektedir. Müşterilerine kesintisiz bankacılık deneyimi sağlamak adına öğlen açık olan şubeler sunmasa bile açılış ve kapanış saatleri bakımından birçok kişinin işlemlerini kolaylıkla çok erken ya da geç saatlerde de sürdürebilmelerini sağlamaktadır.

İş Bankası İstanbul Adalet Sarayı: 09.00 – 12.30 / 13.30 – 17.30

İş Bankası İ.T.Ü. Ayazağa/İstanbul: 08.30 – 17.00

İş Bankası Cevahir Alışveriş Merkezi/İstanbul: 10.00 – 19.30

İş Bankası Borsa/İstanbul : 09.00 – 12.30 / 13.30 – 17.30

İş Bankası Atatürk Hava Limanı/İstanbul: 00.00 – 23.59

İş Bankası ViaportAVM/İstanbul: 10.00-18.30

İş Bankası Sabiha Gökçen Havaalanı/İstanbul: 08.00 – 18.30

İş Bankası NautilusAVM/İstanbul: 10.00 – 18.30

İş Bankası Kanyon AVM/ İstanbul: 10.00 – 18.30

Yapı Kredi Bankası Öğlen Açık Olan Şubeler

Öğle aralarında hizmet veren bankalar arasında maalesef ki Yapı Kredi Bankası yer almamaktadır fakat İstanbul’ da yaşayan kişilerin faydalanabilecek oldukları, tatil günlerinde hizmet vermeye devam eden şubeleri bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası’nın resmi internet sitesinden yapılacak olan arama ile tatil günlerinde hizmet vermeye devam edecek olan şubelere ulaşılabilecektir.

Geriye kalan bankaların birçoğu, öğle aralarında tatile giren şubelere sahiptir. Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, TEB gibi köklü bankaların birçoğu, Atatürk Havalimanı’ nda şubelere sahiptir ve bu şubeler öğle arasında, sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar hizmet vermeye devam ederler.

Yorum yapın

Krediler