Nakit Para Verilir (Elden Nakit Para)

0
95

Bankalar gibi finans kuruluşlarından para alamayan kişilerin sorguladığı hususlar için aradığı cevaplardan birisi nakit para verilir yanıtıdır.  Bazı kesimlerce bu para arayışı dijital ortamlara yıkılmış durumda. Bunun nedeni elden senetle para gibi hususların yasal olmaması ve resmi olarak bir adres ile yasal faaliyetler göstermemesidir. Bu durumda nakit para verilir sözcüğü ile reklam yapanlar için başvuru yapanların sorgulaması gerektiği bir çok husus bulunuyor.

Komisyonla Nakit Para

Nakit para verilir başlığı ile müşteri arayışında olan senetli para veren kişiler bulunuyor. Bu kişiler bu şekilde para ihtiyacının karşılanması ülkemizde yasak olduğu için gizli şekilde yürütmeye çalışıyor olsa da bunu internete, sosyal medyaya bağlamış durumda. İşin garip tarafı Facebook gibi sosyal medyaya reklam verebiliyor olmaları. Yasal olmayan bir hususun reklamının nasıl verildiği ise ayrı bir sorgulama istiyor.

Elden Nakit Para Yasal mı?

Açıkçası senetle para yada bunun gibi nakit çözüm imkanlarının üzerinde durulmaması gerekir. Yani kişinin nasıl bir ihtiyacı olur, beklentileri ne bilinmez. Fakat bir bankadan çok daha yüksek faizle alacağınız krediyi ödeyemediğiniz zaman daha başka zorluklar ile karşılaşabilirsiniz. Bu tür kişiler para verimi yaparken senet imzalatırlar ve senedin üzerinde boş kalır. Yani ödenmediği takdirde kişi istediği rakamı buraya yazabilir. Bu takdirde de hiç almadığınız paraları ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Nakit Para Veriyorum Diyenler

Borç para verdiğini beyan eden kişilerin bulunması internet üzerinden gerçekleşiyor. Mutlaka arama motorları ile bunlarla karşılaşmışsınızdır. Fakat bu tür kişiler için açılmış internet sitelerinde genelde internet sitesi üzerinden ulaşım sağlamanız gerektiği belirtilir. Bankaların faizlerinin yüksek olduğu, çok fazla masraflar kestiği gibi hususlar ile paranın kendilerinden alınması istenir. Alınan para için ise komisyon olduğu belirtiliyor ki buda faizden farkı yoktur. % 15-20 oranlarında komisyondan bahsediliyor olsa da bu durum iyi araştırılmalıdır diye düşünüyorum.

Kredilerin Muhatabı Bankalar

İnternet üzerinden komisyonla kredi çıkartılır, kredi veriyorum gibi cümlelerin arkasında kişilerinde dolandırılma korkusu bulunuyor. Bu korku mutlaka olmalı. Çünkü bankaların sizin kredi notunuz yüzünden kredi vermekten kaçınmasının ardından sizin bir kaç bilginiz ile internet sitesinden doldurulan formlar ile kredi verilmesi sizin için de tuhaf bir durum değil mi. Kaldı ki bu tür dolandırılmalar neticesinde aldığınız veya vereceğiniz paralar için sizi koruyacak yasal bir dayanağınız da olmayacaktır. Çünkü nakit para verilir sözcüğünün arkasındaki kurumsal firmalar BDDK tarafından yönetilen bankalardır. Bankaların dışında kredi tahsisi yapılması ise söz konusu değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz