Motorsiklet Kredileri (En Uygun Motor Kredisi) Nasıl Bulurum?

Motosiklet çoğu kişi adına tutku demek. Bundan olsa gerek onu elde etmek pek çok insanın rüyalarını süslemekte. Öte taraftan motosiklet kredisi almanız halinde trafikte size zaman harcatmayan kredi almış olacaksınız. Özellikle de motosiklet sevenler buna yönelik oldukça kapsamlı çalışma yapmaktadır. bundan ötürü olsa gerek biz de sizleri düşünerek konu ile alakalı kapsamlı çalışma yaptık.

Sevenleri motosiklet alakalı oldukça kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. bakınca büyük bir şehirde yaşıyor iseniz eğer motosiklet kullanmak size daha fazla yarar sağlayacaktır. Bundan ötürü olsa gerek eğer ki paranız yok ise bu duruma üzülmek yerine motorsiklet kredisi imkanlarından yararlanmak size daha fazla yarar sağlayacaktır. Buna yönelik olarak ele aldığımız yazıda ise sizlere bilgi vermesi amacı ile konu ile alakalı kapsamlı araştırmalar yaptık ve bu yazımızı ele aldık. Bir gelin bakalım isterseniz nelere dikkat etmişiz.

Özellikleri Nelerden Oluşmaktadır?

Sıfır kilometre ya da ikinci el fark etmeksizin motosiklet almak isteyen kişi bir seferde 1000 TL ve üzerinde ödeme alabilme şansına sahiptir. Almak istediğiniz krediyi şayet sıfır kilometre bir motosiklet için alacak iseniz eğer 36 aya kadar böleceğiniz gibi aynı zamanda bu durum ikinci el içinde geçerli olacaktır. Önemli olan bütçenizi zorlamadan almak istediğiniz motosikleti kolay bir şekilde elde etmektir. Geri ödeme noktasına da değinmek gerekli olur ise eğer özellikle de tutar ve aralıkları bizzat sizin belirttiğiniz Esnek Geri Ödeme Modeli motosiklet kredi alınması halinde geçerli olacaktır.

Motosikleti istediğiniz yerden almanız mümkün iken dilerseniz sıfır olması halinde KDV+ÖTV dahil fiyatının % 50’si gibi bir rakamı kullanmak mümkün iken eğer ki 2. El motosiklet alacak iseniz de 1 yaşa kadar kredi kullanma hakkına sahipsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz eğer ara ödeme yapma gibi bir hakkınız da bulunmaktadır. Çeşitli firmaların uygulamış olduğu motosiklet kredisinden yararlanma gibi bir hakkınız da olacaktır. ilave olarak uygun vade ve faiz oranları da göze çarpmaktadır. Özellikle de marka bazında yürütülen çalışmalar da değişiklik göstermektedir. Bu noktada iş size düşmektedir. Detaylı bilgi edinmeniz size yarar sağlayacaktır.

Ne Kadar Taksit Ödeyeceğim?

Böyle bir kredi alma niyeti içerisindeyseniz eğer ücret ve faizler ile alakalı bilgi almanız gereken yazıların olduğunu ifade etmek gerekli olacaktır. dilerseniz kredi ödemelerinizi Otomatik Ödeme Talimatı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bundan ötürü de 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi, Yapı Kredi Internet Şubesi ve Yapı Kredi ATM’leri üzerinden bunu oldukça kolay bir şekilde yapabileceğinizi eklemek doğru olacaktır. buna ilave olarak ödemeleriniz sayesinde Worldpuan’da elde etmiş olursunuz. Bu sayede elde edilen Worldpuan’lar ile 130.000’den fazla World Üye İşyerinde puanlarınızı para olarak kullanma hakkı elde edin. İlave bir bilgi daha vermek gerekli olur ise eğer sorularınız ve bankacılık ile alakalı işlemlerde 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nden bireysel müşteri temsilcilerinize ulaşıp merak ettiğiniz sorulara yanıt bulursunuz.

Nasıl Başvurabilirim?

Motosiklet Kredisi almak adına gerekli olan belgeleri ve bahsi geçen belgelerin asılları ile beraber size kredi sağlayacak bankanın şubesine başvurmanız gerekmektedir.

Başvuru Sonucumu Ne Zaman Öğrenebilirim?

Bu anlamda başvurunuz sonrasındaki 24 saat içinde sonuç alacaksınız. Bundan ötürü de zaman fazla geçmeyecek.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler (aslı ve birer fotokopisi) ise şu şekilde sıralanmıştır:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
  • Gelir belgesi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)

(Arkadaşlar gelir belgesi derken SGK hizmet dökümü yeterlidir. Türkiye’de insanların gelirlerini net bir şekilde belgeleyen bir sistem olmadığından bu tarz evraklardan anlaşılan şey karekodlu e devletten alınabilen hizmet dökümü olmalıdır. Eğer 4b’li iseniz aralıksız 1 sene 4b SGK kaydınız açık ise bu sizin hasbelkader para kazandığınız anlamına gelir. Kimse de kalkıp hani bankanda neden az para var diye soramaz.)

  • Ücretli çalışan kişiler adına son maaş bordrosunun fotokopisi
  • Serbest meslek sahibi olan kişi adına düzenlenmiş son vergi levhasının fotokopisi
  • Sıfır kilometre Motosikletler almak isteyenler adına şirketin vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ve asıl fatura
  • İkinci el Motosiklet almak isteyenler adına araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlarda gerekli olan bir diğer şart ise alım satım sözleşmesi
  • Elektrik, su, telefon ve doğalgaz gibi abonelik gerektiren hizmetler ile alakalı olarak işlemin düzenlendiği tarihten evvelki 3 ay içinde ve müşteriye ait olan bir fatura aslı ya da 3 ay içinde alınmış olan ikametgah belgesi ( Adres paylaşım sisteminde eğer ki güncel şekilde adres bilgisi var ise tekrardan beyan edilmesine gerek yoktur)

Şimdi de sizler için derlediğimiz yazımızda size kredi sağlayacak olan bankaların isimleri ve vadeleri hakkında bilgi verdik. Bunun yanı sıra ikinci el alımlarda size destek sağlayan bankalar adına da araştırma da bulunduk. Gerekli derlemeyi sizler için yaptık ve aşağıdaki şekilde olacak:

 

Banka

Vade 2. El İçin Kredi
QNB Finansbank 48 Ay Var
Türkiye Finans 48 Ay Var
Odeabank 48 Ay Var
Yapı Kredi 36 Ay Var

Yorum yapın

Krediler