Kuveyt Türk QR kodu ile para çekme

Artık yanınızda kartınızın bulunması gerek kalmadı. Kuveyt Türk Bankası kartsız para çekme işleminin yanı sıra kolay yoldan para çekme işlemi olan QR kodu ile para çekme imkanını da sağladı. Bunun için izlemeniz gereken adımlar hakkında merak edilen detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk QR para çekme

Para çekme işlemini yapmak için izlemeniz gereken adımlar nelerdir?

  • Öncelikli olarak Kuveyt Türk mobil şubesi üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra sol menülerde yer alan QR kodu ile para çek menüsü üzerinden işlemlerinize devam edebilirsiniz. Buradan menüye tıkladıktan sonra karşınıza açıklan bölüm içerisinde hesap seçimi yapmanız gerekmektedir.
  • Kredi kartınızın hesabından veya diğer hesaplarınızdan hangisinden para çekmek istiyorsanız, o menüyü seçmeniz gerekmektedir.
  • Sonrasında ATM’ye giderek buradan ileri tuşuna basmanız gerekmektedir. Kartsız işlem olarak geçen bu işlemi yapmak için ileri tuşuna basarak da yapabilirsiniz.
  • Sonrasında karşınıza çıkan menü içerisinde yani ATM’den 5 tuşuna basmanız gerekmektedir.
  • 5 tuşuna bastıktan hemen sonra karşınıza çıkan bölümde cep telefonlarınızın kamerasından okutacağınız QR kodu çıkmaktadır. Kameranız ile o kodu okuttuktan hemen sonra paranızı çekebilirsiniz.

Son derece basit olan bu işlemi yaparak sizlerde Kuveyt Türk Bankası’nın sizlere sunmuş olduğu bu avantajı kullanabilirsiniz. Özellikle şu an için para yatırma seçeneğinin aktif olduğunu belirtmek istiyoruz.

QR kodu ile çekmiş olduğunuz paranın günlük para çekme limitinize dâhil olduğunu altını çizmek istiyoruz. Bu yüzden bu detayı atlamamanız gerekmektedir. Aynı zamanda para çekmek istediğiniz zaman 10 TL ve katları şeklinde işlem yapabilirsiniz. Aksi durumda 5 TL ve katlarında olacak para çekimlerinde banka herhangi bir şekilde para çekmenize izin vermeyecektir.

Tüm Bankalar Yapıyor

Teknolojinin verdiği nimetlerden yeni uygulaması olan QR kod işlemi güncel olarak para çekme işlemlerinde kullanılmaya başlandı. Bankacılık sektörü tüketicilerin benimseme oranına göre faaliyetlerini bu kod işlemine kaydırabilir. Güvenlik açısından karşılığı olan çeklerde de kullanılan kodlama herkesin çözemeyeceği bir uygulama,kişiye özel üretilmesi neticesinde güvenli kılınan QR kodla para çekme bata devlet bankaları olmak üzere Denizbank, TEB ve Garanti Bankasında da kullanılıyor.

Kod işlemi yabancı olan tüketicilerin katılım sağlaması adına önemli. Bu özellikle katılım bankacılığı adına Kuveyt Türk QR Kodlu işlemler ile öncülük eden bir husus durumunda.

Yorum yapın

Krediler