Kredi Notunu Öğrenmek Ücretlimidir

Kredi notu;  Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından tutulmaktadır. Kişilerin veya kurumların ekonomik durumlarını çeşitli bilgisayar yazılımlarıyla bir sistem üzerinden puanlama sistemine tabi tutulur. Bu sistem esasına dayanan, gerekli kişilere ve kurumların kendisine sunan, ayrıca bankalardan kredi çekip kullanmanızda büyük ölçüde etkili olan bir çeşit yazılımın genel adı Kredi Notu’dur.

NOT: Bankaların birbirleri ile olan rekabetleri nedeniyle müşterilere  sürekli yeni yeni bilişim hizmetleri sunulmaya başlanmıştır. Bunlara örnek olarak mesela “e-arşiv kobi paketleri” gösterilebilir. Esasında ücretli olan kredi notu öğrenme işlemini eğer ki internet bankacılığı müşterisi iseniz ve kredi notunuz yüksek ise banka size kendiliğinden ücretsiz sunabilecektir. Ancak bazen unutulup arada kaynayabiliyorsunuz. Sizden ricam bankanızı arayıp kredi notu ücretsiz öğrenmek için imkan sunup sunmadıklarını sorun.

Peki, kredi notunu öğrenmek ücretli mi diye sorarsanız hemen anlatmak istiyorum. Kredi notu öğrenmek ücretli bir sistemdir. Ücret ise; kişilere ve kurumlara göre ayrı ücretlendirme sistemine dayanır. Eğer ki kredi notunu öğrenmek istiyorsanız Findeks’ i incelemelisiniz. Kendi web sitesinde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz fakat sisteme üye olmanız lazım yoksa işlemleri internet üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Kredi Notunu Öğrenmek Ücretlimidir

Kredi Notunu Öğrenmek Ücretlimidir İnternetten bu gibi durumlarda öğrenemediğiniz zaman herhangi bir banka şubesine veya kullandığınız bir kredi kartının herhangi bir şubesine giderek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Çeşitli kurum ve bankalar kredi notu öğrenme hizmetini ticari anlamda kullanmaya başlanmasıyla, bu büyük ticaret pazarına katılmaya hak kazandırlar. Gerek çeşitli bankalar gerekse ülkemizin önde gelen bankaları,  bu yarışın içine girmek ve daha çok kazanmak için sürekli birbirleriyle rekabet halindeler.  Findeks ‘in web sitesinde kredi notu öğrenmek 3,5 – 4 TL arasında değişirken, çeşitli banklarda bu ücret 5 ila 10 TL arasında bir ücret talep edilmektedir.

Bu durumdan anlaşılacağı üzere kredi notu öğrenme fiyatları aslında ticaret pazarında ciddi bir rekabetin olduğunu ve bankalar ve çeşitli kurumlar bu işten ciddi paralar kazandığını gözler önüne sermektedir. Findeks’in kredi notunu öğrenmek için fiyatlara bakarsak bankalara oranla daha makuldür. Findex web sitesinde çeşitli kampanyalarla müşterilerine en uygun kredi notunu vermek ve bunun yanında risk raporu verme aşamasında son derece uygun ve makul fiyatlar talep edilmektedir. Son olarak paketler 4,5 TL – 11 TL arasında değişim göstermektedir.

Yorum yapın

Krediler