Kredi Notu 500 Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu 500 Olana Kredi Veren Bankalar. Her ne kadar olanaksız gibi görünüyor olsa da, kredi notu 500 olan kişilere kredi veren bankalar da finans kuruluşları arasında bulunuyor. Kredi bilitesi düşük olarak görülen 500 ve civarındaki kişilerin olumsuz cevap verileceğinden bahisle başvurmaktan çekindiği tüketici kredileri başvuru sahibinin ekonomik durumu, maaşı ve maaşını aldığı banka şubesine göre farklılık gösterebiliyor. Yani kredi alabilmeniz mümkün dersek yanlış söylemiş olmayız.

ARA NOT: Arkadaşlar kredi notunuzu 500’lere kadar düşürebildiyseniz pes gerçekten. Ne yaptınız da bu kadar battınız. Yorumlara yazın da biz bunları “uzak durulması gereken hareketler” diye listeleyip halkı bilgilendirelim. Şaka yapmıyorum. Dalga da geçmiyorum. Bu nedir Allah aşkına…

TÜYO: KREDİ NOTUNUZ BU KADAR DÜŞÜK İSE YURT İÇİNDEKİ KREDİ KURULUŞLARIDAN MEDET UMMAK YERİNE ULUSLARASI MECRADA BİR İŞ KURMANIZ DAHA MANTIKLI OLABİLİR. SONUÇA BELLİ Kİ HAYAT SİZE BU MEMLEKETTE GÜLEN YÜZÜNÜ GÖSTERMEMİŞ SİZ DE BAŞKA MEMLEKETLERDE EMEĞE VE BİLGİYE DAYANAN BAŞKA İŞLERDE ŞANSINIZI DENEYİN!

GÜNCELLEME: Kovid nedeniyle dahi olsa böyle bir şey mümkün değildir arkadaşlar. Ancak son zamanlarda 2 adet maaşlı kefil getirene kredi skoru çok düşük olsa bile bazı bankalar hatrı sayılır kredi veriyor. Bunun için şubeye gidip bizzat soruşturun. Ancak her şubede farklı uygulama olacağını ve bu kredi insiyatiflerinin kişiden kişiye değişeceğini de unutmayın.

Kredi notu düşük olan kişilere kredi ihtiyaçlarını karşılayan bankalar genel olarak özel bankalardır. Devlet bankası konumundaki finans kuruluşları kredi notu 500 ve daha aşağısında olan kişilere kredi vermekten kaçınırlar. Burada bir esneklik bulamazsınız fakat özel bankalar bu anlamda biraz daha yumuşak davranıyorlar diyebiliriz. Fakat burada bankaların müşterileri ve müşteri sayıları önem arz ediyor. Çünkü yeteri kadar kişiye ulaşabilen bankalar bu gibi işlemlerden uzak kalıyorken müşteri ihtiyacı duyan bankalar burada esneklik yapıyor ve başvuran kişilere kredi verebiliyor. Özellikle piyasaya yeni girmiş olan bankalar bu bankalara örnek olarak gösterilebilir. Yani kredi notunuz düşükse zaten hiçbir bankanın kapısını aşındırmadan olduğunuz yerden kredie başvurabiliyorsunuz. Burada denemekten kimseye zarar çıkmayacağı gibi belki de talebiniz olumlu olarak sizlere dönüş yapılabilir. Kredi almanın yüzde yüz garanti olmadığını belirteler bu türde olan bankalar ve sunmuş olduğu krediler hakkında ayrıntılara yer verirsek;

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi

Ülkemiz de henüz 5 yıllık bir geçmişi olan Burgan Bank müşteri potansiyelini yakalamak adına kredi notu düşük olan kişilere de kredi tahsis edebiliyor. Tabi burada kesin alınacakmış gibi algı yaratmamak gerekiyor. Çünkü banka sizin durumunuzu inceleyerek bu duruma onay veriyor. Aksi takdirde başvurunuz olumsuz yanıtlanabiliyor. Çok şubesi bulunmayan banka özellikle Burgan Bank dijital krediler ile müşterilerine ulaşıyor ve başvuru sahiplerine kısa zaman içerisinde kredileri hakkında bilgi veriyor.

Örnek Hesaplama : 5 Bin Lira Kredi İçin 12 ay vade de 481 Lira taksiti bulunuyor. Faiz oranı ise % 1,92

Fibabanka İhtiyaç Kredisi

Kredi notu 500 civarlarında olan müşterilerine kredi sağlayan diğer özel bankalardan birisi de yine müşterisini artırma çabası içerisindeki Fibabanka İhtiyaç Kredileri oluyor. Özellikle son dönemde yaptığı Vatan Bilgisayar Fibabanka Kredisi ile müşterileri potansiyelini artıran banka, düşük kredi notu olan vatandaşlara da olumlu yanıtlar verebiliyor. Şube sayısı az olsa da, bir çok ilde bulabileceğiniz Fibabanka kredi başvurusu yapmanız halinde kredi alıp alamayacağınızı öğrenebiliyorsunuz.

Örnek Hesaplama : 5 Bin Lira Kredi İçin 12 ay vade de 487 Lira taksiti bulunuyor. Faiz oranı ise % 2,09

Aktifbank N Kolay Kredi

Yeni olmasına rağmen Passolig Kartı ile kendini ön plana çıkaran Aktifbank N Kolay Kredi Başvurusu için internet bankacılığına adım atabilirsiniz. Kredi notu düşük olan vatandaşların alabilecekleri kredi faiz oranları biraz yüksek tutuluyor. Bu da gayet normal ve kredi almak istiyorsanız bazı risklere katlanıyor olmanız gerekir. Kredi notu 500 civarlarında olanlar için bir alternatif olan Aktifbank alternatif olarak değerlendirilebilir.

Örnek Hesaplama : 5 Bin Lira Kredi İçin 12 ay vade de 516 Lira taksiti bulunuyor. Faiz oranı ise % 2,89

Maaş Anlaşmalı Bankalar Veriyor

Kredi başvurusu alan şubeler başvuruyu yapan kişinin kredi bilgileri ile şahsi bilgileri eşliğinde genel müdürlüklerden onay almakla yükümlü. Gelen onay ile kredi verilebiliyor. Genelde çalışan kesimin iş yeri ile bankaların yapmış olduğu protokoller kredi notu düşük olan kişilerin kredi almasına yardımcı olabiliyor. Çünkü yatan maaş ile banka kredi taksidini direk kendisi tahsil ediyor. Bunun için kredi yasağı gibi bir durumunuz bulunuyorsa ve maaş protokolünüz varsa bu protokolün yapıldığı banka şubesinde kredi alabilmeniz mümkün.

Kefil ve İpotek Karşılığı Alabilirsiniz

Kredi notu düşük olan kişiler kredi çekerken kefillerle ya da ipotek karşılığı da kredi alma imkanı bulabilir. Elbette bu alım işi de riskleri beraberinde getiriyor. Banka işlemlerinizin olumlu yanıt alınabilmesi için kredi notunuzu yükseltme çareleri aramanız gerekir. Bunun için kredi notu nasıl yükseltilir başlıklı yazımız ile ayrıntılara yer verirseniz mümkün olduğu kısa süre içerisinde sizde yüksek notlara ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler