Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir, Kapatılır?

Bankalar, kuruldukları andan itibaren müşterilerine zamanın teknolojisini ve verimliğini sunması en büyük avantajlardan biridir. Bu sayede zaman ilerledikçe banka ve müşterileri de aynı oranda hizmet kalitesi almaya başlamışlardır. Klasik bankacılık zamanlarında, yüksek maliyetler ve pek de kolaylık sağlamayan bankacılık işlemleri; modern bankacılık zamanlarına geçilmesiyle değişikliğe gitmiştir. Bankalar politikalarını, çağa uydurmak ve daha kaliteli hizmet vermek olarak değiştirmişlerdir.

ÇOK ÖNEMLİ AYRINTI: Bazı uyanık bankacılar aslında böyle bir şey söz konusu olmadığı halde sanki gerçekten varmış gibi hikayeler ve söylemler uydurmaktalar. Bunlar: “kartını iptal edersen kredi notun düşer“, “bir daha kredi kartı alamazsın“, “borçlarının faizleri katlanarak artar“, “banka ileride sana kredi vermekten imtina edebilir” gibi aslı astarı olmayan söylemlerdir. Bu tarz söylemler kesinlikle gerçekdışı olup geçmiş dönemde pratik hayatta örnekleri olan şeyler de değildir. Bu yalan bilgilere karşı uyanık ve bilinçli olunuz.

Bu sayede yüksek maliyetler aşağı çekilmiş, insan gücünden faydalanılarak yapılan bankacılık sistemi, yerini daha pratik işlemlere bırakmıştır. Bankaların bu konuda faydalandığı en büyük yeniliklerden bir tanesi, elektronik platformlara geçiş olmuştur. Bu sayede para transferleri ve gerekli ödemeler yüksek maliyetlerden kurtulmuş ve insanların bankalarda geçirdikleri zamanlar azalmıştır. Zamanın daha da modern çağın derinliklerine ilerlemesiyle de artan hizmetler, bütün finansal işlemleri kapsar hale gelmiştir. Bu hizmetlerin en önemlisi de kredi kartı uygulaması olmuştur. İnsanlar, düzenli ödeme şartını sağlamak kaydıyla kredi kartı kullanmaya başlamış ve ihtiyaçlarını bu sayede gidermeye başlamıştır. Kredi kartını düzenli ve ekonomik altyapısına uygun olarak kullanan insanlar başarılı olmuştur. Fakat bir de madalyonun görünmeyen yüzü vardır. Bazı kişiler de bu başarıyı gösterememiş ve kredi kartı kullanımına son vermek zorunda kalmıştır. Bu yazımızda kredi kartının nasıl kapatılacağını ve izlenecek adımları açıklamak istiyoruz.

Kredi kartı nasıl kapatılır? 

Kişiler, kredi kartı başvurularını yaparken; ilgili sözleşmeyi imzalamak için banka şubelerine gitmektedir. Bazı şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalar da kişilerin belirttiği adreslere gelerek bu sözleşme için gerekli onayı almaktadır. Bir sebepten dolayı kredi kartını kapatmak isteyen kişilerin izlemesi gereken yol, bundan pek de farklı olmayacaktır. Kişi kredi kartını aldığı ilgili banka şubesine giderek, kredi kartını kapatmak için gerekli evrakları teslim eder. Bankanın yapacağı inceleme sonrasında kredi kartında herhangi bir ödeme veya borç bulunmadığı takdirde kredi kartı kapatılır. Kredi kartını kapatmanın bir diğer yolu da, bankanıza tanımladığınız cep telefonu ile müşteri hizmetlerini aramaktır. Gerekli prosedürler size okunduktan sonra bu işlemi kabul etmeniz dahilinde kredi kartınız kapanacaktır. Bu yöntemde, kapattığınız kredi kartınız üzerinde herhangi bir borcunuz varsa, banka şubesine gidip ödemeniz gerekmektedir.

Yorum yapın

Krediler