Kredi Kartı Limit Yükseltme Yöntemleri

Kullanmakta olduğunuz kredi kartınızın limiti zaman içerisinde sizlere yetersiz geliyorsa ve kredi kartınızın limitini yükseltmek istiyorsanız sizlere bu konuda merak ettiğiniz bilgileri sunmak istiyoruz.

Ancak kredi kartınızın limitini yükseltme konusunda bankaların dikkat ettiği detayları ve yapmanız gerekenleri belirterek devam edelim.

Önemli not: Eğer ki başka bankalarda da kredi kartınız var ise hepsinin toplamı belirli bir meblayı geçemeyecektir. Size tavsiyem diğer kredi kartlarınızın limitini 500’e kadar düşürüp ya da komple kapatıp tek bir kredi kartıyla limit yükseltme talebinde bulunun. Bu şekilde akıllıca davranmış olacaksınız.

Kredi kartı ödemelerinizi gününde yapın

Kredi kartınızın limitini arttırmak için en önemli detayın kredi kartı ödemeleri olduğunu unutmayınız. Kullandığınız kredi kartının ekstra tarihi geldiği zaman bütün borcunuzu tek seferde kapatmanız bankanız açısından son derece önemlidir. Bu yüzden sizlerde bu detaya dikkat ederek bankanın sizlere kredi kartınız yükseltmesi konusunda yardımcı olacağını belirtmek istiyoruz. zaten kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptıktan sonra bankanın sizleri en yakın zamanda arayarak kredi kartınızın limitini yükseltmeniz konusunda bir teklif sunacağını belirtelim.

Kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verin

Bankalar müşterilerine her zaman kredi kartı limiti arttırma işlemleri konusunda yardımcı olmak için otomatik ödeme talimatı vermenize önem vermektedir. Bu yüzden kredi kartınız ile ödemekte olduğunuz faturalar üzerinden otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda bankalar kartınızın limitini yükseltme konusunda sizlere imkan sağlayacaktır.

Bankanızı arayın ve limit arttırma talebinde bulunun

Eğer kredi kartı limitinizin artmasını bu işlemler olmadan sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken bankanızı arayarak bu konuda talimat vermek olacaktır. Zaten müşteri hizmetleri üzerinden sizlere kısa sürede dönüş yapacak olan banka değerlendirme işleminden hemen sonra olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapacaktır. Eğer ödemelerinizi sorunsuz bir şekilde yapıyorsanız zaten banka limit yükseltme konusunda talep ettiğiniz limiti sizlere en kısa süre içerisinde sunacaktır.

Geliriniz artıysa bankanız ile görüşün

İş değişikliği yapmışsanız veya geliriniz artık eskisinden daha fazla ile bankanızı arayarak kredi kartınızın limitinin arttırılmasını talep edebilirsiniz. Bunun için gelirinizin arttığını gösteren belgeyi bankaya sunmanız gerekmektedir. Tabi banka sizlerden eğer bir konuda belge isterse. Eğer kamu kurumunda çalışıyorsanız ve maaş müşterisi olduğunuz bankanın kredi kartı limitini arttırmak istiyorsanız da müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirme fırsatınız bulunmaktadır.

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden limit artırma

Yukarıda yer alan işlemleri yapmanız durumunda bankadan kredi kartı limitinizin artmasını talep edebilirsiniz. Ancak bunun dışında eğer kredi kartı limiti arttırmak istiyorsanız bankanın mobil bankacılık veya internet bankacılığı şubesine giriş yaparak buradan kredi kartı limit artırma menüsünden bu işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Gelirinizin durumuna göre ve sizlerin bankalara olan borçlarınızı ödeme şeklinize göre bankalar sizlere limit artırımı konusunda yardımcı olacaktır. Ancak diğer türlü bankanın kara listesinde yer alan bir müşterisi olduğunuz zaman veya kredi sicil notu bozuk olan müşteriler arasında yer alıyorsanız sizlere kredi kartı limiti arttırma işlemleri sırasında bankanın bu hizmeti sağlamayacağını belirtmek istiyoruz.

Kart limitinizi artırmanın en hızlı ve kolay yolu bir çok banka tarafından uygulanan alışveriş sırasında olanıdır. Kart limitinizin üstünde bir alışveriş yaptığınız vakit limit yetersiz uyarısı alırsınız ve ardından bankaların telesekreterleri tarafından kayıtlı telefon numaranızdan aranarak limitinizi artırmak isteyip istemediğiniz sorulur. Bu durum bazen SMS ile yapılabilir. Burada kabul ederek cevap vermeniz halinde limitiniz kredi notunuza bağlı olarak artırılacaktır.

Yorum yapın

Krediler