Kredi Kartı Limit Artırımı

İhtiyaçlarınızı karşılamak üzere kullanımınıza açtığınız kredi kartlarının limitleri zamanla sizlerin kullanımlarınıza yetmeyebilir. Artan fiyatlar ve geçen zamanla kredi kartı limitinizi artırmak isteyebilirsiniz.

Peki kredi kartı limitinizi nasıl artırabilirsiniz.

Kredi kartını limitinizi artırmanın bir çok yolu vardır. Teknolojinin bu denli ilerlediği bu dönemde bu artırımın yollarının da artması normal karşılanmaktadır. Öncelikle bankalar mevcut kredi kartınızın limitini düzenli olarak artırmaktadırlar. Ancak bu artırım sizlerin onayı ile gerçekleşmektedir. Düzenli artırıma onay vermediyseniz limit artırımı için banka müşteri hizmetlerinizi arayabilirsiniz. Güvenlik işlemleri ve onayınızın ardından limit artırımı istediğiniz seviyeye ulaşabilir.

Bununla birlikte bankanıza ait kampanya numarasına SMS ile istediğiniz limiti yazarak başvuruda bulunabilir ve onay SMS kodu ile vereceğiniz onay ile artırıma gidersiniz. Yada bankanızın ATM’lerinden yapılacak yönlendirmeler ile de bunu yapabilmeniz mümkün.

Kart Limiti Artırma

Bankalar genel olarak, tüketicilerin kredi kartını kullanırlarken limit yetersizliğinden dolayı post cihazından aldıkları onayın arkasından telesekreter tarafından müşterilerini aramaktadırlar. Bu durumda kredi notunuzun iyi olduğu kanaatine varırsa banka sizden iletişim halinde onay alarak limit artırmaktadırlar.

Kredi kartı limitini artırmanın en kolay yolu ise hesabınıza bağlı internet bankacılığına giriş yapmanızdır. Çünkü online olarak dijital bankacılık işlemleri üzerinden gelirinizi beyan ederek istediğiniz limit miktarı talebinde bulunuyorsunuz. Yine not yetersizliği gibi bir durum bulunmadığında banka artırımı gerçekleştirir.

Bütün bunları yapmaktan kaçınıyorsanız bankanızın şubesine giderek müşteri ilişkileri yöneticisi ile görüşerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak bütün bunların gerçekleşmesi için kredi notu yada findeks notunuzun yüksek olması, gelirinizin olması ve talebinizin gelirinize oranla yeterli durumda olması ve kara liste ile yasal takipte olmamanız gerekmektedir. Normal krediler gibi kredi kartı başvurularının onaylanması sizlerin daha önce yapmış olduğu banka  alışverişlerine bağlı olarak karşınıza çıkar. Kredi kartınızın ödeme tarihlerine bakarlar, son ödeme tarihinin geçirilip geçirilmediğini, ödenip  ödenmediğini incelerler.

Sonuç olarak kredi kartı limiti artırımı yeni bir kredi kartı alımından daha kolay olmakla beraber size en yakın bir yol ile artırımı gerçekleştirebilir, harcamalarınızı limitler dahilinde yaparak ihtiyaçlarınız giderebilirsiniz.

Krediler