Kredi Kartı Ekstre Erteleme ile İlgili Merak Ettikleriniz

Kullanmakta olduğunuz kredi kartının ekstresi geldi ve ödeme konusunda sıkıntı çekeceğinizi anladığınız zaman kredi kartınızın ekstresini erteleme şansınızın olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bu konuda herhangi bir bilginiz yoksa sizlere ekstre erteleme konusunda merak ettiğiniz bilgileri buradan açıklamak istiyoruz.

Banka bazında kredi kartlarınızın aylık borçlarını erteleme ile ilgili olarak hazırlamış olduğumuz şu yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

* Yapı Kredi Bankası World Card Harcama Erteleme

* Akbank Axess Ekstre Böldür

* Ziraat Bankası Bankkart Combo Nefes Ayları

* İş Bankası Hesap Özeti Erteleme

* Garanti Bonus Ekstre Erteleme

Kredi kartı ekstresi için alınacak olan önlemler

Kredi kartlarımız ile yaptığımız harcamalar zaman zaman bizlerin zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden den hesap kesim tarihinden sonra gelen ekstreler karşısında bazen kara kara düşünürüz. Bu yüzden de bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalan okuyucularımızın alması gereken bazı önlemler hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Yapmış olduğunuz alışverişleri taksitlendirin

Bu konuda birçok bankanın sonradan taksitlendirme seçeneği bulunmaktadır. Yani hesap kesin gününüz gelmeden önce kredi kartınızda yer alan harcamalarınıza bakarak bankanın sizlere hangi konularda taksitlendirme seçeneği verip vermediğine bakarak alışverişlerinizi taksitlendirme imkanını bulmuş olursunuz. Bu son derece önemli bir detay olduğu için hem kredi kartınızın ekstresinin ödenmemesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Erteleme seçeneğini tercih edin

Çok yüksek bir harcamadan sonra gelen ekstre zaman zaman müşterilerin zorda kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de eğer ekstrenizin ödenmesi konusunda gerçekten sıkıntıya düşeceğinizi anladığınız zaman bankanız ile iletişime geçerek kredi kartınızın ekstresi konusunda erteleme talep edebilirsiniz. Bu konuda bankaların sizlere gerekli olan kolaylıkları sağlayacağını özellikle belirtmek istiyoruz. Çünkü ödenmeyen kredi kartlarınız 90 günden sonra yasal süre içerisine girecek ve sizlerin adının kara listeye kadar gitmesine neden olacaktır. Sizlerin bu konuda tek yapması gereken bankanız ile bu konuda görüşme gerçekleştirdikten sonra erteme talebini bankaya iletmek olacaktır.

Kredi kartı ekstresi erteleme işlemi yapan bankalar

Bu konuda sizlere her bankanın yardımcı olacağını söylemek doğru olmaz. Sadece belli başlı bankaların sizlere kredi kartı ödemesi konusunda erteleme sunduğunu belirtelim. Bu bankalar arasında ise Garanti Bankası, Akbank ve QNB Finansbank sizlere bu hizmetleri sunmaktadır.

Belirttiğimiz bankaların müşteri temsilcilerini veya müşteri hizmetleri ile görüşme yaparak erteleme konusunda sizlere sunacağı hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Devamlı olarak değişkenlik gösteren bu kampanyalar hakkında en detaylı bilgi şubeler üzerinden alabilirsiniz.

QNB Finansbank müşterilerine erteleme konusunda 6 ay ile 9 ay arasında vade seçenekleri sunarak sizlerin büyük bir borç ödemesinden kurtulmanızı sağlamaktadır. Bu yüzden de bu konuda taksitlendirme seçeneğini tercih ederken bunları göz önünde bulundurunuz.

Garanti Bankası ve Akbank erteleme konusunda müşterilerine 3 aya kadar taksit seçeneği sunmaktadır. Bu durum karşısında sizlere uygulanacak olan faiz oranları sadece 1 ay için 3,25, 2 ay için 4,30 3 ay için ise 3,25  olarak uygulanacaktır. Bu oranda kredi kartınızın güncel kart faiz oranları ile eş değer olduğundan dolayı hem yasal sürece takılmayacak hem de daha uzun vadeli bir şekilde borçlarınızı ödeme şansını bulacaksınız.

Yorum yapın

Krediler