Kredi Kartı Almanın Kolay Yolları

Günlük kullanımlarda kredi kartı kullanım oranı her geçen gün artmaktadır. Özellikle de internet üzerinden alışverişin her geçen gün arttığı şu günlerde kredi kartına sahip olmak isteyen bazı kullanıcıların kredi kartı alma konusunda ciddi sıkıntılar çektiğini biliyoruz. Bu yüzden Kredi kartı almanın kolay yolları hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını buradan açıklamak istiyoruz.

GÜNCEL BİLGİLENDİRME: Kredi kartı almanın iyice zorlaştığı şu dönemlerde artık limitler eskisi kadar yüksek olmuyor. Çünkü vatandaşlarda nakit azaldı. Kuş kadar maaşlarla dev gibi tüketim alışkanlıkları edindiler. Tasarruf ve tutum gibi kelimeler yabancı birer kelime halini aldı. Bu şartlar altında skorunuz 1350 altında ise ne limit arttırmalar ne de yeni yüksek limitli kart başvurularınız kabul olacaktır.

-Kredi kartları bir zamanlar deyim yerinde ise peynir ekmek gibi herkese verilmekte idi. Bunun sonucunda yüzbinlerce insan borç batağına saplanmış ve icralık olmuştur. Bankalar bu sebepten dolayı akıllanmış ve her önüne gelene kredi kartı vermemeye başlamıştır. Verdiklerine ise ilk etapta çok cüzi limitler belirlemiştir. Bu limitlere rağmen düzenli ödeme yapılmıyor ise banka katiyen arttırım yapmayıp arttırım caymayı tercih etmektedir.-

Kredi kartları eskiden peynir ekmek gibi herkese dağıtılırdı ancak gerek SPK’nın baskısı gerekse Bankacılık pratiklerinin ve tüzüklerinin, uygulamasının titizleşmesi nedeniyle artık herkese verilmemektedir. Verilen kişilere de limit sınırlı olmaktadır. Bu trend her geçen gün daha da artmaktadır. Birçok uzman gelecekte yasalar gereği herkesin kredi kartı alamayacağını hatta kredi başvurusunda dahi bulanamayacağını söylenmektedir. Bu rivayetler her gün kendisini doğrular nitelikte haberlerle kanıtlanmaktadır!

Kredi kartı başvurum onaylanmıyor?

Eğer herhangi bir bankaya kredi kartı başvurusu yapıyorsanız ve banka tarafından bu başvurunuz onaylanmıyorsa muhtemel olarak isminiz bankanın kara listesinde yer alıyordur. Bu kara listede yer alan müşterilerin en kısa şekilde kara listeden çıkması gerekmektedir. Bu yüzden izlemeniz gereken yollar hakkında bilgi verelim.

Öncelikli olarak bankalara olan borçlarınızı en kısa süre içerisinde ödemeyi tercih edebilirsiniz. Eğer ödeme konusunda yeterli maddi gücünüz yoksa bu sefer yapmanız gereken bankanıza giderek borçlarınız ile ilgili olarak yapılandırma yapmanız gerekmektedir. Bankaya giderek ödemek zorunda olduğunuz borçlarınızı ödeyebileceğiniz şekilde yeniden yapılandırmayı seçerek kredi kartı başvurusunda onay alma süresinin önünü açabilirsiniz. Hatta borcunuz olan bankaya giderek kredi kartı başvurusunu da yapılandırma sırasında yaparsanız, kredi kartı alma şansınız biraz da olsa bulunacaktır.

Ödemeler dışında bankaya otomatik ödeme talimatı verin

Bankaların en çok sevdiği işlemler arasında otomatik ödeme talimatları gelmektedir. Bu yüzden kullanmakta olduğunuz bankanın bankamatik kartlarına otomatik ödeme talimatları vererek bankanızın sizlere bakış açısının değişmesini sağlayın. Ödemek zorunda olduğunuz bütün faturalarınızı bir banka üzerinden otomatik ödeme talimatı ile ödemeniz hem kara listeden çıkış sürenizin daha kısa olmasını sağlayacak, hem de bankaların sizlere kredi kartı verme süresinin daha aza inmesini sağlayacaktır. GSM faturaları, su faturası, doğalgaz faturası, elektrik faturası ve buna benzer diğer faturaların tamamını tek bir bankaya vererek o bankadan kolay bir şekilde kredi kartı alma şansını bulmuş olursunuz.

Bu belirttiğimiz iki yöntemde sizlere kredi kartı alma konusunda gerekli olan kolaylıkları sağlayacak adımlar arasında yer almaktadır. bu yüzden bu şekilde sizlerde işlem yaparak kredi kartınızı kısa süre içerisinde alma şansını yakalamış olacaksınız.

Bankacılık ürünlerini kullanmak istiyorsanız bankaların taleplerini ve isteklerini yerini getirmelisiniz. Aksi takdirde borç veren taraf olarak bankalar sizlerin taleplerini yerine getirmekten kaçınır.

Yorum yapın

Krediler