Kredi Faiz Oranları Nasıl Düşürülür?

Kredi Faiz Oranları Nasıl Düşürülür? İhtiyaç kredilerinin faiz oranlarının giderek artış göstermesi, kredi çekecek olan vatandaşların Kredi faiz oranları nasıl düşürülür? Sorusunu sormasını beraberinde getirdi. Sizlerde ihtiyaç kredisi çekeceğiniz zaman faiz oranlarının düşmesini istiyorsanız, belirteceğimiz adımları izleyerek daha az faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Hem kredi oranını düşürün, Hem de vade sayısını arttırın

Bu konuda bankaların müşterilerine sunduğu bir seçenek bulunmaktadır. Çekmek istediğiniz ihtiyaç kredisinin maksimum 48 ay vade olacağını öncelikli olarak belirtelim. Aynı zamanda 48 ay süreli çekilecek olan bu kredi türünün aksine yüksek faiz oranları karşısında anaparanızın üstüne çok fazla faiz ödeme ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu yüzden yapmanız gereken bankaya giderek, eğer üstünüzde bir taşınmaz bulunuyorsa, bunu ipotek göstererek hem vade sayısının düşmesini sağlayabilirsiniz, hem de 48 ay vade seçeneklerinden daha yüksek vade seçenekleri ile kredi çekme fırsatını bulabilirsiniz. Normal olarak çektiğiniz ihtiyaç kredisi türüne göre bu şekilde çekeceğiniz kredi türünün birçok avantajı bulunmaktadır. Eğer çekeceğiniz kredi türünün ödemeleri konusunda hiçbir sıkıntı çıkmayacağınızı düşünüyorsanız, bankaya evinizi veya diğer taşınmazlarınızı ipotek göstererek bu konuda yardım alabilirsiniz.

Vade sayısı uzasa bile faiz oranı artmayacaktır

Bankaya ipotek olarak evinizi veya bir başka taşınmanızı ipotek olarak gösterdiğiniz zaman, ihtiyaç kredisi türünde vade sayısının uzamasıyla birlikte artan faiz oranları karşısında sizlerin etkilenmeyeceğini belirtmek istiyoruz. Birçok bankanın ipotekli ihtiyaç kredisi türünde müşterilerine hizmet verdiğini ve bu yüzden de bu kredi türüne olan başvurunun diğer kredi türlerinin aksine daha yüksek olduğunu belirtmek istiyoruz.

Bankaların müşterilerin gelir durumlarına göre ve kredi sicil notlarına göre hareket etmesinden sonra birçok müşteri yüksek faiz oranları ile kredi çekmek zorunda kalıyordu. Bu yüzden de sizler kredi çekim işlemleri sırasında yanınızda üzerinize bulunan taşınmazın tapusunu alarak, bankaya gitmeniz durumunda ipotekli ihtiyaç kredisi türüne başvuru yaparak daha az faiz ile kredi çekme şansını yakalamış olacaksınız.

İpotekli ihtiyaç kredisi

İhtiyaç kredisinin faiz oranlarının yüksek olmasının nedeni ise bankaya göre risk durumunun diğer kredi oranlarına göre daha yüksek olmasındadır. Yani konut kredisi çeken müşterilerin konutları üzerine ipotek yapan bankalar bu yüzden bu kredi türünde daha düşük faiz oranları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Taşıt kredisi çeken müşterileri içinde aynı şekilde ipotekli bir şekilde kredi veren bankalar, ihtiyaç kredisi türünde herhangi bir şekilde kendilerini garantiye alamadıkları için müşterilerine yüksek faiz oranları sunmaktadır. Bu yüzden ipotekli ihtiyaç kredisi türüne başvuru yapmanız durumunda daha düşük faiz oranları ile hem de yüksek vade seçenekleri ile birlikte kredi çekme şansınız bulunmaktadır. Bu konuda özellikle maaş müşterisi olduğunuz banka üzerinden bilgi alırsanız, bankanın sizlere daha uygun faiz oranları sunacağını buradan belirtmek istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları başlıklı makalemizde güncel kredi faizleri, kredi hesaplama ziraat ve ziraat kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartı Bir Gün Gecikirse, Ödenecek faiz Ne Kadar Olur?

Kredi Kartı Bir Gün Gecikirse, Ödenecek faiz Ne Kadar Olur? Kredi kartı kullanıcı sayısının her geçen gün artması beraberinde bazı...

Kapat