Kredi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi Kayıt Bürosu yani KKB puanınız geçmiş yıllarda kullandığınız  kredi borcunuzu  geciktirdiğiniz için bankalar tarafından güvensizliğe neden olur. Birden fazla bankaya kredi çekmek için başvuruda bulunmuş bireylerin Kredi Kayıt Bürosu yani KBB puanları düşer. Eğer siz düşük puanla bir başka bankaya gidip başvuru kredi başvurusu yapıldığınızda ”Daha öncede birçok başvuru yapıp onay almadığınız için üzgünüz” cevabını alabilirsiniz. Bu yazımda sizlere kredi alabilmek için gereken şartlar nelerdir ve kredi çekmek için kredi notu kaç olmalıdır gibi soruları cevaplandıracağım.

TÜYO: Kredi notunuz yüksek olmasa bile kredi almanıza yardımcı olacağını iddia eden oluşumlara karşı temkinli yaklaşınız. Bunlardan bir kısmı gerçekten çok faydalı hizmet sunarken bir kısmı ise maalesef vatandaşlar mağdur etmektedir. Memleketimizde iyi insan kadar kanı bozuk insan da çok arkadaşlar. Maalesef bunların hepsini hapse atsak hapishane yetmez.

Kredi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalıdır

Kredi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalıdır Kredi çekmek için gereken şartlara şöyle bir baktığımızda sadece KKB puanı iyi olup olmadığına değil, bunun yanında birçok şartlar ve kriterlere bakılarak kredi sağlanıyor. Bu şartları kendi arasında sınıflandırdığımız zaman 4 başlık altında toplayabiliriz. Nedir bunlar? Öncelikle kredi çekmek için iyi bir KKB puanına sahip olmanız gerekir. Bunun yanında belgelendirebileceğiniz bir gelir belgesi ( son aya ait maaş bordrosu gibi), halen ödediğiniz aylık taksitleriniz veya giderleriniz ve son olarak sigortalılık gibi önemli hususlar yer alır. Bu şartları sağladığınız zaman kredi çekip ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Eğer ki yukarıda belirttiğim dört şarttan birine dahi uygun olmadığınız zaman maalesef ki kredi çekemiyorsunuz. Peki diğer bir konu ise kredi çekmek için kredi notu kaç olmalıdır? Sorusuyla devam etmek istiyorum. Bankalar üzerinde kredi skoru 1500 puan üzeri olduğunda kredi çekmek için yeterli olduğu kabul edilmektedir. Puan sınıflandırması ise; 700 ila 1500 puan arası kötü yani kredi çekmek için yeterli değildir. 1500 – 1700 puan arası iyi yani, kredi çekmek için yeterli puan olarak nitelendirilir. Son olarak da 1700 ve üzeri olan puanınız varsa çok iyi puan olarak nitelendirilir ve yüksek miktarlarda kredi çekebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler