Kredi Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Değerli okuyucularım size bu sabah bankadan kredi çekebilmek amaçlı kaç ay sigortanız olması gerekmekte,asgari iş yerinizde kaç aydır çalışıyor olmanız gerekmekte ve kaç aylık SOSYAL GÜVENLIK KURUMU priminizin olması gerekmektedir şunlar ile ilgili ayrıntılı verilere koltuk vereceğiz.

ÖNEMLİ TÜYO: Eğer sigortalı işçi değilseniz veya bir şirket sahibi değilseniz SGK’lı birisi size kefil olursa bu takdirde kredi çıkartabilmeniz mümkündür. Bunun haricinde üzerinize kayıtlı araç var ise ve çalışmıyorsanız bankalar genellikle yüklü bir kredi vermeye yanaşmamaktalar.

Kredi Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

İhtiyaçlarımız doğrultusunda ara ara nakite gereksinim duyarız bunun amaçlı güvenerek de ya eş arkadaş akrabalara veya bilinen bankalara yöneliriz. Tabi mevzu bahis bankalar olunca işler belli bir süre zorlaşıyor.Çünkü bankalar akraba eş arkadaş benzeri evraksız kefilsiz koşulsuz kredi vermiyorlar.

Kredi Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Bankalardan kredi alabilmek amaçlı belli başlı banka politikalarıyla karşılaşabilirsiniz.Bunların en en başında banka kredi notunuz gelmektedir.Daha evvelki makalelerimizde kredi notu ile ilgili ayrıntılı verileri size vermiştik inceleyebilirsiniz.Kredi alabilmek amaçlı TOPLUMSAL GÜVENLIK KURUMU olması şart,çünkü TOPLUMSAL GÜVENLIK KURUMU primleri sizlerin itinalı bir işte çalışıp çalışmadığınızın birebir resmi ispatıdırlar.1aylık ssk yatan kişiye banka kredi vermez bunu önce aklınızdan çıkartınız. Eğer bir iş yerinde 4-6 ay süresince toplumsal sigortalar priminizi işvereniniz itinalı yatırdıysa ve asgari para üzerinden yatırdıysa alabileceğiniz en yüksek kredi ölçüsü 10.000 tl yi geçmez, lakin söz gelişi 1500 tl tam olarak aylık üzerinden sigortanız yattıysa 15000 ila 20000 tl içinde kefilsiz kredi almanız mümkündür.

Unutmayın: SGK primlerinizin yatıyor olması kredi notunuzu en bir sürü yükselten etkendir.

Bir evvelki yazımız meydana gelen Bankada Unutulan Para Sorgulama başlıklı makalemizde bankada unutulan para ne türlü geriye alınır ve bankada unutulan para ne türlü öğrenilir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın

Krediler