Konya’da Senetle Para Verenler

Masumane küçük rakamlar ile başlayan kredi ve kredi kartı harcamalarınız zamanla ödenemeyecek boyutlara ulaşabilir. Kredinizi ödeyememek bir tarafa, zamanla yeşil renkli listelerde olan isimleriniz kara listeye eklenebilir.

Her şey yolunda giderken, sarpa saran ekonominiz ile sıkışıklık yaşarsınız. Ödemeleriniz alt üst olur. Her şey sizin için karışık bir hâl almıştır. Psikolojiniz bozulur, ev hayatınız düzensizleşir. Borçlar artar ve faizleri ile büyür gider.

ÖNEMLİ: Senetle para vermek demek apaçık tefecilik suçunu işlemek anlamına gelmektedir. Bu suçu işleyen kişiler de ne yazık ki başkaca suçları da işlemekteler. Yani mesela sizden aldıkları imzalı senetleri borcunuzu ödemenize rağmen teslim etmeme gibi fenalık ve ağır adiliklere müracat edebilirler. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için uzak durmanızı öneririz. Çok fazla şikayet almaktayız son zamanlarda maalesef.

Senetle Borç Para

Bütün borçlarınızı kapatmak adına bankalara yüklü miktarlar alabilmek için kredi başvurusu yaparsınız ancak ödemelerinizi aksattığınızı gören bankalar, kredi notunuzu engel göstererek başvurunuzu reddeder ve kredi imkanı sağlamazlar. İcralarınızı ödeseniz dahi bankalar bir kere kara listeye düşen isminize kredi onayı vermekten kaçınırlar.

Borç batağında olan bir çok işletme gibi kişilerde acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli yol arayışlarına girerler. İyi veya kötü sonuç almaya çalışan bu durumdakiler öncelikle eş dosttan para almaya çalışırlar ancak herkes sırtını dönmüştür. Bu noktaya gelmek elbette kimsenin istemeyeceği sınırlara ulaşmıştır. İşte bu sınırları aşmak isteyenler senetle kredi arayışlarına girebilirler. Konya’da ikamet eden kişiler yakınları aracılığıyla Konya’da Senetle Para Verenleri aramaya başlarlar. Senet karşılığı atacakları iki imza ile nakit akışını sağlamak, nefes alma yoluna gidebilirler.

Senetle para verenlerin yeri yoktur ve rehberler ile ilan gazetelerinde bulamazsınız. Çünkü bu şekilde para vermek ve almak yasal değildir. Normal bir bankanın çok üstünde faiz oranları ile kredi sağlayan, bir diğer adıyla tefeciler, yasal hakkınız olmadan para verirler. Verdikleri üzerinden vergi ödemezler ve sizden fazla para alırlarken devleti de zarara sokarlar.

Uzak Durmalı mı?

Her ne şekilde olursa olsun, para ihtiyacınız varsa bu şekilde para temini yapan kişilerden uzak durulmalı, ekonomik yaşam idamenizi yasal yollardan yapabilmelisiniz. Bu güce ulaştığınız vakit sizin için her şey yolunda gider. Kredi notunuzu düzelmek uzun vakitler alabilir. Düzeltmek adına danışmanlık yapan kişilerden yardım alınabilir. Ancak uzun uğraşlarla yükselttiğiniz kredi notunuzu düşürmek çok basittir. Bu yüzden bankalar ile yaptığınız alışverişlerinize dikkatle özen göstermelisiniz.

Sonuç olarak Konya’da senetle para veren arıyorsanız uyarılarımıza dikkat etmelisiniz.

Not: Senetle verilen para gerçek bir hukuki ilişkiden veya sözleşmeden kaynaklanıyor ve faiz içermiyor ise tefecilik oluşmama ihtimali var. Ancak bu çalışma biçimi maalesef pratik hayatta karşılaşabileceğiniz türde değildir. İşi bilen tefeciler çoğu kez; ağır ve fahiş faiz oranları ile sizleri sömürme yoluna müracat etmektedirler.

Krediler