Konut Kredisi Alırken Yapılan Sigortalar Yapılması gereken sigortalar

Konut Kredisi Alırken Yapılan sigortalar hakkında ayrıntı öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Konut kredileri ev sahibi olmak isteyen bireylerin başvurduğu en yaygın yöntemlerden bir tanesidir. Evinize konut kredisi ile sahip olmak istediğiniz zaman ilk olarak yaptırmanız gereken sigortalar bulunuyor. Hayat sigortası bilindiği üzere ev sahibi olan tüm bireylerin yaptırması gerektiği zorunlu sigortalardan bir tanesidir. Bu nedenle hem zorunlu olduğu gibi hem de isteğe bağlı olarak hayat sigortası yaptırabilirsiniz. Hayati risklere karşı tüm önlemlerin alındığı garantili bir sigorta çeşididir.

Ev sahibi olan kişi, henüz ev kredisi borcu bitmeden vefat ettiği durumda hayat sigortası devreye girer ve geri kalan kredi borcunun tamamı sigorta şirketi tarafından komple karşılanmış olur. Hayat sigortası genel anlamda hem ev sahibi olacak bireylerin hem de bankanın en önemli avantajlarından bir tanesi olmuştur. Hayat sigortası ile bankalar herhangi bir kişinin vefatı durumunda kalan borcun ödeneceğini garanti altına almış olur. Bir diğer önemli husus ise kredi sahibi olan kişinin hayat sigortası ile yakınlarına kredi borcunu miras olarak bırakmamasıdır.

Ferdi Kaza Sigortası

Hayat sigortasının bir benzeri olan ve en az hayat sigortası kadar büyük önem taşıyan ferdi kaza sigortası yapılması zorunlu olmayan ve isteğe bağlı bir şekilde yapılan sigorta çeşitlerinden bir tanesidir. Kredi sahibi olan borçlunun bir şekilde kaza geçirmesi sonucunda poliçe kapsamına göre kredi ödemelerine doğrudan sigorta şirketleri el koyar. Bu doğrultuda borçluya önemli ölçüde destek sağlanır ve ferdi kaza sigortası işleme koyulmuş olunur.

Konut Sigortası

Konut Kredisi Alırken Yapılan sigortalar belirli durumlarda konut kredisi vermeye imkan sağlayan ve bankanın talep edebileceği sigorta çeşididir. Bankaların talep etmesinin yanı sıra ev sahiplerinin de kendi isteklerine bağlı olarak yapabileceği bir sigorta çeşididir. Konut sigortası doğrudan terör, doğal afetler, hırsızlık ve bir takım sorunlara yönelik maddi güvence sağlayan en önemli sigorta çeşitleri arasındadır. Ev sahibi olmak isteyen bireyler ister konut kredisi veya bir diğer başka yöntemlerle alıyor olsa bile deprem sigortasını mutlaka yaptırmaları gerekiyor. Sigorta çeşitlerinin tamamını sigorta şirketleri aracılığıyla işleme koyabilmeniz mümkündür. Sigorta kapsamında evinizi güvence altına alarak oluşabilecek tüm sorunlarına önüne geçmiş olursunuz.

Yorum yapın

Krediler