İşte En Az Yakan Otomobiller

Otomobil alacak olan müşteriler genellikle araçların donanımlardan çok yakıt türü ile ilgili olan detaylarını merak etmektedirler. Bu yüzden de sınıfında en başarılı olan araçların aksine bugün sizlere yakıt konusunda oldukça tatmin edici rakamlar sunan araçların hangileri olduğu konusunda bilgi vermek istiyoruz. Özellikle yeni araç almak isteyen kişilere faydalı olacağınız düşündüğümüz işte en az yakan otomobiller.

En az yakan dizel otomobiller

Dizel araçların benzinli araçlara göre her zaman daha fazla tercih edildiği ülkemizde en az yakan araçlar listesinde Volkswagen firmasının B segment bir aracı olan Polo gelmektedir. Ortalama yakıt tüketimi olarak kullanıcılarına şehir dışında 3,1 litrelik tüketim ortalaması veren bu aracın şehir içinde de oldukça başarılı bir tüketim sarf ettiğini belirtmek istiyoruz ve sadece 5,1 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır.

İkinci sırada ise Opel firmasını B segment bir aracı olan Corsa modeli bulunmaktadır. Oldukça fazla satılan araçlar listesinde ilk sıralarda gelen Corsa’nın bu kadar fazla tercih edilmesinde aslında ana nedenin yakıt tüketimi konusunda olduğunu belirtmek istiyoruz. Ortalama şehir dışı tüketiminde 3,2 litrelik bir tüketimi bulunan aracın şehir içi tüketiminde ise 6 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır.

Rio’yu İnceleyin

Çok bilinmesine rağmen kişilerin bilgileri dışında bulunan Kia’nın Rio modeli de en az yakan otomobiller arasında. Sınıfına nazaran daha güçlü ve daha seri bir otomobile sahip olan Rio 1,5 Diesel araç yakıt fiyatlarının oldukça yüksek olduğu günümüzde oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Citroen firmasının C3 modeli de en az yakan otomobiller listesinde kendisine yer bulan araçlar arasında geliyor. Özellikle 3,4 litrelik şehir dışı tüketimi ile Corsa’nın hemen arkasında yer alan bu aracın Türkiye piyasalarında tutulan araçlar arasında olduğunu da belirtmek istiyoruz.

İsveç tankı olarak bilinen ve kaza testlerinden en başarılı şekilde çıkan Volvo’nu da bir aracı bu listede kendisine yer bulmaktadır. V40 modeli olarak ülkemizde son zamanlarda sık sık görmeye alışık olduğumuz bu modelin yakıt tüketim ortalaması 3,4 litre ile 6,1 litre arasında değişkenlik göstermektedir.

Yakıt konusunda Renault firmasına ait olan Clio modeli de tüketim olarak en az yakan araçlar arasında yer almaktadır. Özellikle DCi Joy modeli olarak dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren bu modelin tüketim konusunda yine 4 litrenin altında bulunan şehir dışı tüketimi dikkatleri üzerine çekme başarısı göstermiştir. Şehir içi tüketimi de son derece başarılı olan bu model sadece 5.5 litrelik bir tüketim ile karşımıza çıkmaktadır.

 

Yorum yapın

Krediler