İş Bankası QR Kod ile para çekme?

İş Bankası dijital bankacılık adı altında müşterilerine her geçen gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Özellikle de bankacılık sektöründe müşterilerine internet kullanımını son derece başarılı ve güvenilir şekilde aktaran bankaların başında gelen İş Bankası’nın QR kodu ile para çekme işlemini sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

QR kodu ile para nasıl çekilir?

İş Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu kolaylıklar arasında kartsız para çekme işlemi son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Hem güvenlik açısından hem de kolay yoldan para çekme açısından oldukça etkili olan bu yöntemi kullanmak için izlemeniz gereken adımlar hakkında sizlere bilgiler sunalım.

Para çekme işlemi

  • İş Bankası mobil bankacılık hizmetlerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Burada yer alan para çekme menüsüne giriş yaptıktan sonra karşınıza açılan menü içerisinde karekod ile işleme devam seçeneği yer almaktadır.
  • Karekod ile işleme devam etmek için bu seçeneğe tıkladıktan hemen sonra karşınıza hangi hesap üzerinden para çekmek istediğiniz gelecektir. Burada dilerseniz banka hesabınızdan dilerseniz de kredi kartınız üzerinden para çekebilirsiniz. Bu yüzden de hangi hesap üzerinden para çekmek istiyorsanız, onu yazmanız seçmeniz gerekmektedir. Ardından açılan menü içerisinde tutar bilgisini de girdikten hemen sonra ATM üzerinden 9 tuşuna basmanız gerekmektedir.
  • 9 tuşuna bastıktan hemen sonra ATM üzerinden açılacak olan karekod ekranı ile İş Bank cep şubesinden giriş yapmış olduğunuz telefonunuzun veya tabletinizin kamerasını aynı karekod üzerinde birleştirmeniz gerekmektedir. Yani kamerayı ATM ekranında yer alan karekoda okutarak bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Sonrasında ise eşleşen karekod bilgilerinden sonra İş Bankası ATM’sinden kolay bir şekilde para çekme işlemini yapmış olacaksınız.

Bu işlemi yapmak için İş Bank cep şubesinin İOS 9 ve üzerinde sürümünü güncel olması gerekmektedir. Android kullanıcıları için ise gereken sürüm 4.1 olarak dikkat çekmektedir.

Aynı zamanda bu işlemi yapmak için İşCep’ten konum bilgilerine ve kamera bilgilerine izin vermeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz. Aksi durumda karekod okuma işlemini cep telefonunuz üzerinden yapma şansınız olmayacaktır.

İş Bankasın ait bankamatiklerden beş adımda qr kod ile para çekimi imkanları bulunuyor. Bu çekim için banka özel bir sayfa hazırlamış ve tüm yapmanız gerekenler fotoğraflı olarak yayımlanmış. Bu özellik için hazırlanan sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler