İş Bankası Maximum Kredi Kartını İptal Ettirmek

Ülkemizde en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer alan İş Bankası’nın Maximum kredi kartını iptal ettirmek isteyenlerin izlemesi gereken adımları buradan açıklamak istiyoruz. Tüketicilerde genel kanı almış oldukları kredi kartlarının iptalinin zor olduğu. Buna keza bankaların bu işlem için zorluk çıkardığından da şikayetçi olunuyor. Fakat durum böyle değil. İş Bankasına ait kartlardan birine sahipseniz ve kapattırmak istiyorsanız atacağınız bir kaç adım bulunuyor.

ÖNEMLİ AYRINTI: İş Bankası gibi köklü ve belirli çalışma adabına,disiplinine sahip bir banka bile bazenleri maalesef işgüzarlığa ve kurnazlığa kaçabilmektedir. Kartın iptal edilmesinin mümkün olmadığı yönünde asılsız beyanlarda bulunabilmekteler. Bunlara itibar etmeyiniz. Çünkü tüketici olarak kartı tahhütlü kullanma diye bir yükümlülüğün altına girmediyseniz her zaman iptal etme olanağınız mevcut.

İş Bankası Telefon Bankacılığını Kullanın

İş Bankası’nın müşterilerine özel olarak sunduğu kredi kartı olan Maximum kredi kartını kullanıma kapatabilirsiniz. Kapatmak isteyen müşterilerin bankanın müşteri hizmetleri numarası üzerinden bu işlemi yapma şansı bulunmaktadır. Burada müşteri hizmetlerine kredi kartınızı kapattırmak istediğinize dair bilgi vermelisiniz. Daha sonra sizlere kredi kartınız ile ilgili olarak borçlarınızın ödenip, ödenmediği konusunda bilgi sorulacaktır. Zaten sistem üzerinde görülen bu bilgilerden sonra eğer İş Bankası’nın Maximum kredi kartına borcunuz varsa öncelikli olarak borcunuzun ödenmesi sizlerden talep edilecektir. Borcunuzun tamamını ödedikten hemen sonra kredi kartınızın iptal işlemini kabul edecek olan banka 7 gün içerisinde kredi kartınızın kapatılmasını sağlayacaktır. Ancak bu 7 günlük süre içerisinde banka tarafından çok fazla aranacağınızı sizlere belirtmek istiyoruz. Bu yüzden bu 7 günlük süre içerisinde eğer kapatmak istemediğinizi belirtmezseniz kredi kartınız otomatik olarak kapatılacaktır.

İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık Kullanın

İş Bankası’nın internet bankacılığını kullanan müşterilerin kolay yoldan kredi kartlarını kapattırma şansını bulduğu bir diğer yöntemde internet bankacılığını kullanarak kapattırmak olacaktır. Özellikle bu konuda bankanın internet bankacılığına veya mobil bankacılık hizmetlerine giriş yaparak kredi kartları menüsü içerisinden kredi kartınızın iptali isteyebilirsiniz. Burada kredi kartınızın iptali isteme durumunda bankanın sizlere bir form doldurtacağını ve bu formu doldurduktan hemen sonra kredi kartınızın iptal işlemi sıraya alınmış olacaktır. Kredi kartınıza ait güncel borç bilgilerini de bu sistem üzerinden görme şansınız olduğu için borçlarınızı da ödeyerek bu konuda kredi kartını iptal işlemini yapabilirsiniz.

Bu belirttiğimiz yöntemler dışında son olarak da İş Bankası şubelerine kimliğiniz ile giderek buradan işlem yapma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden de belirttiğimiz yöntemlerin haricinde kredi kartınızı iptal ettirmek istediğiniz zaman şubeye giderekte kredi kartınızın iptalini müşteri danışmanlarından isteyebilirsiniz. Hatta burada borçlarınızı da ödeyerek kredi kartınızdan kurtulma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Uygulamalar üzerinden kredi limitinizi rahat bir şekilde yükseltebildiğiniz kredi kartlarının iptali tüketiciler adına kolay olsa da zor bir işlemmiş gibi görünebilir.

Yorum yapın

Krediler