İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limit Yükseltme. İş Bankasının kredi kartı markası Maximum milyonlarca müşteriye binlerce ödeme noktası üzerinden işlem vermeye devam ederken aynı zamanda limit yetersizliği yaşayan kart sahiplerinin alışveriş yapmalarına engel duruma gelmektedir. Bu durumda İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limit Artırma işlemi yapmak isteyen müşteriler bu işlem için talepte bulunması gerekiyor. Peki kart limitini yükseltmek için nasıl talepte bulunabiliriz? Sorumuza cevap bulalım.

GÜNCELLEME: BEYLER İŞ BANKASI SON ZAMANLARDA ÇOK İNATÇI BU LİMİT ARTTIRMA KONULARINDA. İNCE ELEYİP SIK DOKUYORLAR. NEDEN BİLMİYORUM ANCAK SANIRIM EPEY TOK SATICILAR. SANKİ PARAYA VE YENİ MÜŞTERİYE İHTİYAÇLARI YOK GİBİ DAVRANIYORLAR.

Kullandığınız İş Bankası Maximum Kredi Kartı limit artırma işlemi yapmak istiyorsanız bu işlem için banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor ve kısaca atacağınız adımlar şu şekilde;

  • Maximum Mobil Bankacılığından (Ödemeler, Hızlı Kart İşlemleri, Limit Artırma)
  • Banka Şubelerinden
  • Telefon Bankacılığından (0850 724 0 724)
  • Düzenli Limit Artırma Talimatı Vererek

İnternet Bankacılığı Üzerinden Maximum Kredi Kartı Limiti Artırma

Teknik olarak bu işlemi yapabilmeniz için bankanın internet bankacılığını aktif olarak kullanıyor olmanız gerekiyor. İnternet bankacılığını kullanmayan kişiler bu işlem ile kart limiti yükseltme talebinde bulunamazlar.

İş Bankasının dijital bankacılık ürünü olan İşcep ya da Maximum Mobil kullanıcıları kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra tüm bankacılık işlemlerinden olduğu gibi kart limiti yükseltme talebi hizmetini de alabiliyorlar. Kullanıcıların kolay ulaşabilmesi için şeffaf bir uygulama olan Maximum Mobil’e giriş sonrasında gitmeniz gereken menü Ödemeler başlığı altında bulunuyor ve Hızlı Kart İşlemleri ile Limit Artırma talebi işlemlerine giriş yaparak buradan yükseltme istediğiniz tutarı işleyerek kayıt altına alıyorsunuz. Bu andan itibaren başvurunuz banka tarafından inceleniyor ve  limit yükseltme kriterlerine uyuyorsanız banka size ait kartın limitin iyükseltme yoluna gidiyor. Yani banka sizin ödeme durumlarınız ve gelir düzeyinize istinaden bu talebinize olumlu yanıt vermeyebilir.

Kart limitini yükseltmek için başvuru yapılacak mecralardan birisi de en klasik yöntemi olan Banka Şubelerine giderek yapmaktır. Burada görevliler ile görüşerek kart limit artırma işleminizi birebir yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Telefon Bankacılığından Kart Limiti Yükseltme

İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız ve banka şubesine gitmek istemiyorsanız telefon ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası telefon bankacılığının numarası 850 724 0 724. Bu numarayı arayarak müşteri hizmetleri ile görüşme neticesinde kart limiti yükseltme talebinde bulunabiliyorsunuz. Ayrıca kart limitini yükseltmek için dijital ortamları kullanan Maximum Kart sahipleri bu kartlarının limitlerini düşürmek istediklerinde aynı yöntemle bu işlemi gerçekleştiremezler. Bunun için telefon bankacılığını kullanmak zorundalar.

Düzenli Talimat İle Kart Limitinizi Yükseltin

İş Bankasına ait Maximum kredi kartı başvurusu sırasında yapacağınız sözleşme esnasında talep etmeniz halinde düzenli kredi kartı limiti artırılması konusunda bir talimat verebilirsiniz. Banka oluşan ekonomik olaylara ve gelirinize göre yıllık oranda belli miktarlarda kart limitinin yükseltilmesini sağlayabiliyor.

Kart kullanıcıları genel olarak kart limitlerini bilmektedir. Fakat yapılan harcamalar neticesinde bu limitlerde değişiklik olur ve kullanıcı bu değişiklikeri fark etmeyebilir. Bu limitini öğrenmek için İş Bankası ATM’lerinden ve telefon bankacılığından da yardım alabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler