İş Bankası Maximum Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Haber sayfalarında çıkan temassız karttan para çekimi haberlerinin ardından endişeye kapılan temassız kredi kartı sahipleri habersiz para çekimi yapılmasından çekiniyorlar. Bu nedenle İş Bankası Maximum Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatma isteyen tüketiciler bu işlemi nasıl gerçekleştireceği konusunu araştırıyor. Aldığınız gibi iptal edebileceğiniz bir hakkınız olan bu özellik aslında bankalar tarafından cazip hale getirilmeye çalışılıyor.

Temassız Özellik Her Yerde Geçmiyor

Çıkartılan temassız özellik ile şifre girişi yapılmadan ödeme yapımına imkan veren temassız kredi kartları yaygınlaşırken bu ödemeyi her post cihazı alamıyor. Post cihazının da bu özelliğinin bulunması gerekiyor ki ödeme alabilsin.

Geçmiş dönemlerde taleplere tahsis edilen kartlar ile cevap veren bankalar yeni talep edilenler ile miadı geçmiş olan kartların yenilenmesi neticesinde bu özelliği de beraberinde müşterilerine sunma yoluna gittiler. Hatta İş Bankası geçmiş dönemde temassız kart kullanımını artırmak ve yaygınlaştırmak için kampanyalar bile düzenledi. Yani bu kartı bu özelliği ile kullananlara maxi para hediyesi bile verdi ki bankalar için önemli bir husus olsa gerek.

Temassız Kart Limiti Sınırlıyor

Sosyal medya üzerinden yaygılaşan haberlerin ardından kişilerin kartlarından isteği olmadan para çekimi sağlandığına dair haberler yayıldı ve çoğaldı. Fakat bu kadar kolay olmasa gerek. Yani kartın bir cm den daha az post cihazını yaklaştırılması ile gerçekleştirilen ödeme işlemi kimsenin haberi olmadan olmaz diye düşünüyorum. Fakat kartın çalınması neticesinde bu tür bir olay ile karşı karşıya kalınır mı onu bilemem.

Temassız kart kullanımlarda kart limiti bulunuyor. Hemen hemen bütün bankalarda ödeme sadece 100 lira ile sınırlı. Bu limit ile kart limitinin arasındaki bağ ise kartınızın bütün limitini kullanmak istediğinizde temassız kartın limitini kullanamıyor olma. Bu nedenle kişiler İş Bankası kartının temassız özelliğini  kapatmak isteyebiliyor.

Maximum Temassız Özelliğini Nasıl Kapatırım?

Temassız kart özelliğini kapatmak isteyen İş Bankası Maximum kullanıcıları bu işlemin iptali için banka şubelerine başvurabilir. Ayrıca müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 721 0 724 numarayı arayarak ta ayrıca bilgi sahibi olunabilir ve ilgili kişiye aktarım neticesinde güvenlik sorularının cevabı ile bu özelliğine son verebilmeniz mümkün.

Ayrıca İş Bankası kartlarına başvuru sırasında bu özelliğin olmasını yada olmamasını talep edebilirsiniz ki, size tahsis edilen kart bu özelliği kapalı olarak gelebilsin. İş Bankasının Maximum Standart, Gold, Premier ve Platinum kartları temassız özellikli olarak alınabiliyor.

Yorum yapın

Krediler