İş Bankası Kart Şifresi Alma Oluşturma Nasıl Oluyor?

Miadının dolmasıyla yenilenen yada ilk kez başvurunuz ile size tahsis edilen İş Bankası Bankamatik Kartı ve Maximum Kredi Kartı için şifre oluşturmanız gerekir. Aksi takdirde bu kartlarınızı kullanamazsınız. İş Bankası Kart Şifresi alma işlemleri için Bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz ya da size en kolayı olarak gelecek olan SMS ile şifrenizi de oluşturabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kuryelerce getirilen kartınızı teslim aldıktan sonra kendinize ait kimsenin bilemeyeceği bir şifre oluşturmanız gerekiyor. Bu şifre sizin için maddi anlamda önem arz edeceği için gizliliği çok önemli. Geçici olarak şifre verilmiş olsa dahi bu şifrenizi yenilemeniz gerekiyor. Zaten gelen bu şifrede süreli olarak size geliyor. Bu geçici şifrenizi oluşturmak için İş Bankası ATM’sine giriş yaptıktan sonra şifre değiştirme ekranı ile şifrenizi yenileyebiliyorsunuz. Geçici şifrenizi iki türlü alabilirsiniz. Birisi mesaj ile diğeri ise Müşteri Hizmetlerini arayarak.

SMS İle Geçici Kart Şifresi Alma

Kartınıza ait geçici şifreyi de bankadan temin etmeniz gerekiyor. Temin edebilmeniz için SMS başvurusu yapabilirsiniz. SIFRE boşluk KART SON 4 HANESİ boşluk DOĞUM YERİ boşluk KARTIN GÜVENLİK KODUNUN İLK İKİ HANESİ yazılarak 4402’ye mesaj gönderiyorsunuz.

Müşteri Hizmetleri İle Geçici Kart Şifresi Alma

Geçici kart şifresini temin etmenin diğer bir yolu ise müşteri hizmetlerinin numarası olan 0 850 724 0 724 numarasını aramak. Buradan telesekreter yardımı ile ilgili menüye giderek geçici şifre talebinde bulunuyorsunuz. Bu talep sonrası geçici kart şifreniz kayıtlı telefon numarasına sms yoluyla geliyor.

İş Bankasının bankamatik kartı yada Maximum kartınızı kuryeler getirmektedir. Bu kuryeler aracılığı ile teslim edilen kart sonrası yine sms ile kartınızı aldığınıza dair bilgi gelmektedir. Teslim edilen kartınızın yanında bulunan bildiride kartınıza ait şifreleri nasıl alacağınız hakkında ayrıntılar da mevcuttur. Buradan ve sayfamızdan alacağınız bilgiler ışığında İş Bankası kart şifresi alma işleminizi yapabilir ve kartınızı kullanıma başlayabilirsiniz.

Kart Güvenliğinizi Elinizden Bırakmayın

Kart şifreleri kartınızın güvenliği açısından herkese verilmez. Sizlerde bu güvenliğin bir parçası olarak kartınız ve kendiniz ile ilgili banka bilgilerinizi kim olursa olsun vermemelisiniz. Zira banka görevlisi olduğundan bahisle kişilerin aranılarak banka kartları ve şifreleri öğreniliyor ve yapılan harcamalar ile tüketiciler mağdur edilebiliyor.

“İş Bankası Kart Şifresi Alma Oluşturma Nasıl Oluyor?” üzerine 2 yorum

    • Bunun için internet bankacılığından veya web sayfasından “şifremi unuttum” bölümüne göz atmanızı öneririz. Ancak web sitesinin bankaya ait resmi site olduğundan emin olunuz. Bankanın reklamlarda çıkan değil de organik arama sonuçlarında çıkan resmi sitesine tıklayınız.

      Yanıtla

Yorum yapın

Krediler