İş Bankası İnternet Bankacılığına Giriş Geçici Şifre Alma

Günün her saatinde bankacılık işlemlerini yapabilme imkanı veren internet bankacılığı, çok pratik bir hizmet olmasının yanında güvenlik adımlarının da dikkatli atılmasını gerektiren bir husus. Bunun için bankalar önemli güvenlik harcamaları yapıyor. Bu nedenle İş Bankası internet bankacılığına giriş geçici şifre ile yapılıyor. Bu şifre gelmediği zaman yada giriş yapılmadığı zaman internet bankacılığına girişiniz de mümkün değil.

İş Bankası İnternet Bankacılığı

Bankacılık işlemlerinin takibi, ödemelerin yapılması, avantajlı fiyatlar eşliğinde düşük faizlerle krediler kullanma gibi bir çok hizmeti bünyesinde barındıran internet bankacılığına giriş için en önemli güvenlik adımı cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifreler. Bu şifre telefonuna bir kez kullanmak için geliyor ve bir sonraki giriş için yeni şifre gerekiyor. Aksi takdirde giriş söz konusu değil. Burada bankanın sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonunuza ve GSM firmasına bağlı olarak gelmesi tüketicileri de bağlı kılıyor. Zira tüketici hattını yada GSM şirketini değiştirmesi neticesinde telefonuna tek kullanımlık şifre gelmiyor kişi de internet bankacılığına giremiyor. Bu girişin yapılması için telefon numarasının yada GSM operatörünün güncellenmesi şart. Aksi takdirde giriş söz konusu değil.

İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası bünyesinde bulunan hesabınıza tanımlı internet bankacılığına giriş yapmak için telefon numaranızı yada sim kartınızı güncelleme yapmak isterseniz bunun için karşınıza iki yol çıkıyor. Birincisi ATM’ler üzerinden, ikincisi banka şubesi üzerinden. Hesabınıza bağlı bankamatik kartı ile giriş yaptıktan sonra ilgili menü üzerinden telefon numarası ya da sim kart güncelleme işlemi yapabiliyorsunuz. Banka şubesinden yapmak isterseniz müşteri ilişkileri temsilcisi ile bire bir anlık olarak gerçekleştirerek güncel bilgiler eşliğinde cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre ile bankacılık işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Günün Her Saati İnternet Bankacılığı

Mesai saati ve tatil kavramı gerekmeksizin bankacılık hizmeti veren İş Bankası İnternet Bankacılığı kullanıcısına bir çok avantajı da beraberinde sunuyor. Ayrıca kişinin kendi kullanımına uygun bir temaya özelleştirmesi de bulunan bu hizmet ile size ait tüm gelişmelerin bildirim alanında işlenmesi takibi kolaylaştırıyor. Borsa da işlem yapan müşterilerinde ücretsiz olarak anlık borsa verilerini takip ediyor olması ayrı bir kolaylık ve kazanç kapısı. Güvenlik ile kendini daha güvende hisseden tüketiciler dünya genelinde uygulanan güvenlik adımları ile işlem yapılıyor.

İş Bakası İnternet bankacılığı bireysel ve ticari olarak iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Resmi internet sitesi girişi sonrası hesaba giriş için TC No, Hesap No, Cep Telefonu numarası ve şifre ile giriş yapılıyor. Arkasından tek kullanımlık yeni bir şifre geliyor ve bu şifre ile bankacılık hizmetlerine ulaşım sağlanıyor.

E-Devlete Girişte İş Bankası İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığının bir diğer yönü de e-devlet hizmetlerine ulaşım sağlaması. Normalde e-devlete girebilmeniz için PTT şubelerinden kendinize bir şifre almanız gerekir. Fakat bir bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız bu şifreye gerek kalmıyor. Çünkü bankacılık hizmetlerini almak için giriş yapmanızın ardından e-devlete de girebiliyorsunuz. Bireysel internet bankacılığına giriş yapan iş bankacı müşterileri E-devlet logosu ile devlet kapısına ulaşabiliyor.

Tek Kullanımlık Şifre Nedir?

Bir defa kullanılmak üzere cep anahtar aracılığı ile üretilen sekiz haneli bir şifredir. Cep anahtar denilen husus İşcep uygulaması bünyesinde bulunuyor. Bunun için telefonunuza bu uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra kullanım için aktivasyon yapılması gerekiyor.

İş Bankası Müşteri Şifresi Alma

Hesabınıza bağlı müşteri şifreniz yoksa bunu almak için İş Bankası anında şifre uygulaması, ATM’lerden, Telefon şubesineden şifre alınabiliyor. Banka şubelerinden geçici şifre alınması da mümkün. Bu şifre ile 5 gün içinde giriş yapılması gerekiyor. Aksi takdirde girişiniz mümkün değil.

Yorum yapın

Krediler