İş Bankası Hesap Özeti Erteleme, Kart Borcu Erteleme

İş Bankasının kredi kartı markası Maximum kullanıcısıysanız mevcut ekstre dönemindeki borcunuzu erteleme gibi bir hizmetin varlığından haberdar olmanız gerekir. Zira ilerleyen vakitlerde ödeme zorluğu çekebilirsiniz. Bu durumda yapacağınız işlem erteleme talebinde bulunmak. İş Bankası Maximum Kredi Kartı Hesap Özeti Erteleme yapabilmeniz için kesilen hesap özetinin asgari tutarını ödemeniz gerekiyor. Kalan tutarda erteleme imkanlarına sahip oluyorsunuz.

Birer tüketici olarak zaman zaman harcamalarımız artar. Bu artış ile mevcut gelirimiz kart borcumuzun ödenmesinin önüne geçtiği zamanları insan olarak dönem dönem yaşamışızdır. Bu dönemlerden birini yaşadığınız zaman mevcut hesap özeti borcunuzu erteleme yaparak kendinize nefes aldırabilirsiniz. Maximum borç erteleme işlemi bir ay ile sınırlı. Daha fazla erteleme yapmanız mümkün değil. Bu erteleme işlemini de Ticari internet şubesi ile banka şubelerinden yapabiliyorsunuz.  Yaptığınız harcamanın ertelemesini istiyorsanız bu harcama sonrası başvuru ile 1,2, ve 3 ay süre ile erteleme söz  konusu. Fakat bu işlem için peşin faiz ücreti ödemesi yapıyorsunuz. 1 aya % 2,9, 2 aya % 5,25 ve 3 aya % 7,50 peşin faiz ödemesi yapıyorsunuz.

Ekstre Erteleme Hesaplama

Fakat size kesilen hesap özetinin asgari tutarının ödenmesinden sonra kalan tutarın erteleme yapılması için faiz oranı % 2,25 ve % 5’te masraf ödemesi yapıyorsunuz. Mevcut asgari ödeme sonrası borcunuz 5 bin lira olduğunu düşünürsek bir ay erteleme için 157,50 TL vade farkı ödemeniz gerekir. BSMV için 52,50 TL ödersiniz ve vergiler dahil yapacağınız ödeme tutarı 5 bin 210 TL olur.

Başvuru sonrası bankanın onay verdiği yetki ile erteleme söz konusu oluyor. Erteleme yetkisi verilmeyenler bu hizmetten faydalanamıyor. Bu talebi bulunmanız için de hesap kesim tarihiden öncesine kadar süreniz bulunuyor.

Maximum Borcu Sonradan Taksitlendirme

Yapacağınız alışverişler neticesinde meydana gelecek olan borcun ödenmesini erteleme yapmanız mümkün. Bu erteleme için banka sizden peşin faiz alıyor. En fazla 3 ay erteleme söz konusu. Bu üç ay için faiz oranının % 7,50 olması oldukça yüksek bir tutar. 5 bin lira borç için 450 TL faiz ödemesi yapıyorsunuz ve bu ödeme ilk hesap kesimi ile hesabınızdan kesiliyor. Erteleme süresinden  önce ödeme yapmanız halinde banka bu parayı hesabınıza gün hesabı ile birlikte yeniden güncelleyerek iadesini sağlıyor.

İş Bankası Maximum kartınızın hesap özeti borcunu taksitlendirme işleminiz için en uzun vade 9 ay ile sınırlı. Özellikle ticari işletmelere ve ticari kart kullananlar için uygulanan bu işlem için yine ticari internet şubesi yada banka şubeleri üzerinde başvuru söz konusu.

Yapacağınız bin lira için vadelendirmelerde 3 taksit için 343,83 TL, 6 ay için 177,94 TL ve 9 ay için ise 177,94 lira taksit ödemeniz bulunuyor. Faiz oranı ise yüzde 2,25 üzerinden hesaplanıyor. Taksitlendirme işlemi de en az iki ay için yapılabiliyor. Taksitlendirme yapmış olduğunuz borcunuz için ikinci bir defa daha taksitlendirme başvurusu yapamıyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler