İş Bankası Ek Hesap Başvurusu ( İşbank KMH)

İş Bankası Ek Hesap hakkında az çok bilginiz vardır. Gündelik hayatımızda sürekli nakit ihtiyacı doğmaktadır, para temin etmenin bir çok yolu vardır arkadaşınızdan isteyebilirsiniz, ailenizden isteyebilirsiniz ki en doğru ve makul olanı da budur.

Ama maalesef herkesin para isteyebileceği bir arkadaşı, dostu, akrabası bulunmuyor, buda nakit para arayışında kredi kartından nakit avans çekmeye yönlendiriyor. Bilindiği üzere kredi kartından nakit avans çekmek, oldukça maliyetlidir. Nakit avans ücreti, nakit avans çekim ücreti gibi kalemlerden birde faizi eklendiği zaman oldukça maliyetli olmaktadır. Bankaların ek hesap yani vadesiz hesabınıza eklemlenen ve bir diğer adı da kredili mevduat olan halk arasında eksi bakiye, ek hesap olarak ta bilinir.

İş Bankası Artı Hesap

İş bankası ek hesabı kullanmak kredi kartı nakit avansını kullanmaktan daha mantıklıdır. İş bankası ek hesap 250 ile 5000 Tl arası limit sağlanmaktadır. Açılan limiti kullanmak zorunda değilsiniz ve kullanmadığınız sürece de herhangi bir maliyet ücret tahakkuk ettirilmemektedir.

Paranız bittiği an kendini yenileyen hesap! Demek daha doğru, gelelim teknik incelemeye,

“Ek Hesap” sayesinde vadesiz hesap bakiyeniz yeterli olmasa da para çekebilir; havale, EFT gibi her türlü işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ek Hesap, her ihtiyacınız olduğunda otomatik olarak devreye girer. Böylece kiranız, taksitleriniz ve faturalarınız gibi düzenli ödemelerinizi aksatmamış olursunuz.

Ek Hesabınızdan kullandığınız parayı geri ödemek için şubenize gitmeniz geremez. Çünkü kullandığınız miktar vadesiz hesabınıza para yatırıldığı an otomatik olarak alınıyor ve kullandığınız tutar için sadece kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz.

Siz de Ek Hesabın kolaylıklarından yararlanmak isterseniz İş Bankası İnternet Şubelerinden, Netmatiklerden, Telefon Şubesinden veya İş Bankası Şubenize uğrayıp başvurabilirsiniz.

Peki Ek Hesap İşleyişi Nasıl Olur?

Hesabınız eksi bakiyedeyken Ek Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda hesap otomatik olarak krediyi kapatır. Kullandığınız krediye sadece kullandığınız gün kadar faiz işler. Ek Hesabınızın faiz ödemelerini başvuru sırasında belirleyeceğiniz gün de ödeyebilirsiniz.

Bu kapsamda, ay içinde kullandığınız kredinin faizi için, bir sonraki ay faiz ödeme gününde, vadesiz hesabınızda faiz borcunuzu karşılayacak tutarın bulundurulması gereklidir. Hesabınızın eksi bakiyeye düştüğü tarihi izleyen faiz ödeme gününde hesabınızı artı bakiyeye geçirmeniz halinde ek hesabınızı aktif olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hatta vadesiz hesabınıza vereceğiniz her türlü ödeme (otomatik ödeme talimatları) hesabınızda nakit olmadığın da sizin yerinize ödeme yapar. Bir diğer avantaj ise faiz oranları çok düşüktür, kullandığınız süre ve tutar kadar faiz ödersiniz, hesaba para ödemesi yapıldığı an hesap düzelir ve faiz sora erer.

Umarım ihtiyacınız kalmaz ve kullanmak zorunda kalmazsınız, ancak kullanılacaksa da en mantıklısını ve en düşük oranlı parayı kullanmak daha mantıklı olacaktır, inceleme ve araştırma yapmaktan çekinmeyin çünkü harcayacağınız o parayı geriye siz ödeyeceksiniz.

İş Bankası Ek Hesap Faiz Oranları;

İş Bankası Ek Hesap faizi  oldukça düşük olmaktadır genelde2,25 üzerinden hesaplanmaktadır. Buda oldukça cazip olmakta, nedeni ise masrafsız olmasıdır.

Örnek: 1500 TL ek hesaptan kullanılması halinde 30 gün sonra ödeyeceğiniz tutar 33,75 TL olur yani 33,75  tl arası fazladan ödemeniz gerekir veya 10 gün sonra yatırmanız halinde ise ödeyeceğiniz fark sadece 15-17 Tl arasındandır Yaklaşık Hesaplamadır.

Yorum yapın

Krediler