İş Bankası EFT İptali Nasıl Olur?

İş Bankası EFT İptali Nasıl Olur? Farklı bankalar arasındaki para gönderim işlemlerine EFT tanımını daha önce sizlere yapmıştık. EFT talimatı vermenin bir çok yolu olmasına karşın iptali için ise kısıtlı bir çözüm yolunuz oluyor. Talimatı vermiş olduğunuz İş Bankası EFT İptali kısıtlı olmasına rağmen yapılabilir bir işlem.

Hesabınızın olduğu İş Bankası şubelerinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık ile telefon bankacılığı üzerinden istediğiniz hesaplara EFT talimatı verebilmeniz mümkün. En yaygın para gönderim yolu olan bu işlem ile göndermek istediğiniz tutarda para birkaç dakika içerisinde karşı hesaba geçebiliyor olması kişilerin en çok tercih etme sebeplerinden birisi.

İş Bankası EFT İptali İçin Vakit Kaybetmeyin

Bu yazımızı okurken belki de çoktan sürenizi geçirmiş olabilirsiniz. Verilen EFT talimatı sonrası karşı hesaba geçmesi için gereken adımlar dijital yollardan atılırken mesai saatleri içerisinde verilen talimatlar süre kaybı yaşanmadan yapılıyor. Bu anlamda EFT’nin tamamlanma süresi  5-15 dakika arasında bankaların yoğunluğuna göre değişiklik yaşayabiliyor. Bu süre içerisinde nedenli ya da nedensiz olarak para gönderiminin iptalini isterseniz bu sizin zamanla yarışacağınız anlamına geliyor. Çünkü onay süreçleri bittikten sonra karşı hesaba geçmesi ile işlem sonuçlanır ve iptal işlemi için çok geç kalınmış olur. Bir banka şubesine giderek iptalini istemek sizin zaman kaybınıza neden olacağından en hızlı İş Bankası EFT iptal talebi yine bankanın müşteri hizmetleri ile gerçekleştirilebiliyor.

Müşteri Hizmetlerini Arayın

İş Bankası EFT iptali için bankanın 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri aranarak yapmış olduğunuz EFT’nin iptal talimatı vermelisiniz. Bu talimat sonrası banka görevlisi göndermiş olduğunuz paranın hangi aşamada olduğuna bakar ve henüz kendi havuzlarında ise iptalini kolayca gerçekleştirir. Merkez bankası onayından geçen talimatın karşı banka havuzunda bekliyor olması da talimatın iptali için yeterli oluyor. Fakat buradan sonra ilginin hesabına geçmesi demek sadece o kişinin iptalin sağlanması için vereceği onay karşılığı olabiliyor. İlgili kişi iptaline onay vermezse paranızı alamıyorsunuz ve sizin için yeter derecede bir meblağdan bahsediyorsanız bunu iadesi için hukuki süreç başlatmanız gerekiyor.

Başlatılan hukuki sürecin süresi, kaybedilen zaman, alacağınız tutar ile yapacağınız masrafları da göz önünde bulundurarak adli makamlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler