İş Bankası Bankamatik Şifremi Unuttum. (İşbank Şifre Alma)

Tüketiciler kendilerine tahsis edilen bankamatik kartlarının şifresini unutabiliyor. Bu durumda yapmanız gereken anında şifre sayfasını ziyaret etmek yada İş Bankası 0850 724 0 724 telefon bankacılığını aramanız ve telesekreter için sırasıyla 5- 1 – 1 tuşladıktan sonra karşınıza çıkacak olan müşteri şifresi alma menüsü ile yada İş Bankası bankamatikleri ile yeni şifre belirleyebiliyorsunuz.

İş Bankası Bankamatik Şifresi Oluşturma

Şifre oluşturmada en büyük ve hızlı yol anında şifre sayfasınız ziyaret etmekten geçiyor. Bireysel ve ticari müşteriler bu sayede yeni şifre oluşturarak işlemlerine devam ederken bankacılık hizmetlerini alabiliyor. Açılan sayfada TC numaranız yada müşteri numaranız, cep telefonu numaranız ve doğrulama kodu girildikten devam tuşu ile devam edilmesi halinde yeni şifre oluşturma adımlarını atıyorsunuz. Burada kullanacağınız telefon numarası İş Bankası sisteminde kayıtlı ve hesap numaranıza bağlı olması gerekiyor. Aksi takdirde güvenlik amaçlı olarak şifre oluşturma işlemini yapamıyorsunuz.

İş Bankası Telefon Bankacılığından Şifre Oluşturma

İş Bankasının telefon bankacılığı numarası 0 850 724 0 724. Bu numarayı aramanız halinde bankacılık hizmetlerini alabiliyorsunuz. Şifre oluşturma işlemi için hızlı bağlantı yapabilme amacıyla telesekreter çıktıktan sonra 5,1,1 numaraları sırasıyla tuşlamanız gerekiyor. Burada dijital yollarla yeni şifre oluşturma menüsü karşımıza çıkar. Dijital ortamda oluşturacağınız şifreyi tuşladıktan sonra telefon bankacılığından şifrenizi almış oluyorsunuz.

İş Bankası Bankamatik Şifre Oluşturma

Bankamatikten şifre oluşturma için kartınız ile giriş yapmanıza gerek yok. Bunun için kartsız işlem menüsü ile ekrandan takip ederek hesabınıza bağlı olarak yeni şifre oluşturma yolu edinmiş oluyorsunuz. Ortak ATM işlemleri söz konusu olsa da şifre oluşturumu için bir İş Bankası bankamatiğini seçmeniz gerekiyor.

İşCep Bloke Olması

Dijital bankacılık güvenlik isteyen bir hizmet. Bu  nedenle bankalarda gerekli güvenlik tedbirini almakla yükümlü. Kişilere verilen İşCep hizmeti için şifreler önem arz eder. Kişi şifresini unutur ve üst üste beş kez yanlış girerse sistem otomatik olarak kendisin güven içerisine alıyor ve hesabınıza bloke koyuyor. Bu durumda sizde işlem yapamaz hale geliyorsunuz. Tüketiciler işlem yapmak istedikleri zaman burada bloke ile karşılaşmaları halinde her ne kadar şikayetçi olsalar da bankalar dijital ortamlarda güvenliği sağlamakla yükümlüler. Bunun için de zaman zaman şifrelere blokeler konulurken yetkisiz işlem tanımı yapılması halinde de işlem dışı kalınabiliyor. Bu durum tamamen tüketicilerin yararına olan bir işlem.

İş Bankası Bankamatik Kartı Blokesi Kaldırma

Oluşan şifreler ile bazı durumlarda meydana gelen blokelerden birisi bankamatik kartının blokelenmesi. Burada sahibi olduğunuz iş bankası bankamatik kartı yada kredi kartı blokeli olması halinde bankamatiklerde ve ödeme noktalarında işlem yapamazsınız. Bunun için bu blokelerin kaldırılması gerekir. Kredi kartı borcundan dolayı bloke varsa borcunu ödedikten bloke kalkacaktır. Fakat farklı bir durum olması halinde her türlü bir İş Bankası şubesini ziyaret etmeniz ve blokenin sebebinin ortadan kaldırılması ile hesabınızdaki blokeleri kaldırabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler