İş Bankası ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Bankaların en uğrak noktalarından birisi olan bankamatikler dijital teknoloji sayesinde hizmet verirken kullanıcıların yapması gereken işlemlerden birisi olan para çekme ve yatırma işlemlerine de limit konulmuştur. Bu limitlerin konulmasında bankanın ticari kazancı ve teknolojik ürünlerin sınırlı olmasından kaynaklanır. Bu anlamda İş Bankası ATM para çekme ve yatırma limitleri belli oranlarda yapılmaktadır.

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

Bankanın bankamatik işlemlerinde günlük anlayışı gece saat 00:00 da başlıyor ve 24 saat sonunda 23:59 saati itibariyle bitiyor. İş bankası müşterileri kendi özelliklerine göre para çekme ve yatırma limitlerinde değişiklik gösteriyor. Maaş anlaşması yapan kurumlarda çalışan kişiler ile normal müşteriler arasındaki bu limit 1500 ile 2000 lira arasında değişiklik gösteriyor. Bu limitlerin dışında çekilen paralar için ise komisyon ödenmesi gerekiyor. Ödeyeceğiniz komisyon tutarı ise çekeceğimiz miktara göre değişiklik gösteriyor.

İş Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Düşük oranlarda para çekmeye imkan veren İş Bankası bankamatikleri para yatırımında biraz daha farklı ve yüksek limitlere kadar ulaşılabiliyor. 20 bin lira limite varan para yatırmalara olanak veren ATM’ler bu para yatırma işlemi için bir defada en fazla 40 banknot ile yatırım imkanı veriyor. Ayrıca yatırdığınız banknot tutarları ise 10,20,50,100 ve 200 TL üzerinden olmalı. Mesela 5 TL yatırmanız gerekirse bu mümkün olmuyor.  40 adet fazlası para yatırmanız gerekiyorsa bu işlemi ikinci bir kez denemeniz yeterli.

Bankamatikten Yapılan İşlemler Sınırlı

Kişisel bankacılığın öncüleri arasındaki bankamatikler her ne kadar teknoloji ile dijital uygulamalara ve internet bankacılığına yön vermiş olsa da, vazgeçilemeyen bankacılık işlemleri arasındaki yerini koruyor. Burada korumasındaki en büyük pay ise fiziki olarak para yatırılarak çekilmesine olanak vermesi diyebiliriz. Tüketici olarak benim şu kadar param var hepsini çekmek istiyorum gibi bir düşünceye girebilirsiniz. Fakat banka ticari kazançlarını dikkate alarak size bu imkanı vermez ya da işlem masrafı karşılığında çekmenize olanak verir.

ATM kanalıyla para havalesi ya da EFT yapma da limitler yüksek olsa da, yatırdığınız para, miktarı ve tutarı ile sınırlı olarak karşımıza çıkıyor.

İş Bankasının müşterilerine vermiş olduğu hizmetler karşılığı talep ettiği ücretler hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ürün ve Hizmet Bedelleri başlıklı sayfa ziyaret edilebilir.

Yorum yapın

Krediler