İş Bankası Anında Hesap Açma Nasıl Olur? (Anında Müşteri Olma)

İnternet bankacılık sektöründeki hizmeti ve bu hizmeti alabilmeyi kolay ve hızlı kılar hale geldi. Geçmiş dönemlerde bir banka şubesinden hesap açma işlemi yapabilmeniz için bile bazı istekler bulunurdu ve bu oldukça zaman alan bir işlem idi. Fakat günümüzde teknoloji ve internetin bir araya gelmesi ile bu durumların hemen hemen hepsi bir kenara itildi. Bankalar arasında farklılık gösterebilen hesap açma işlemi artık internete bağlandı. Bu anlamda İş Bankası anında hesap açma işlemi talep eden tüketicilere bire bir uyan bir hizmet.

Bankada hesap açmak istiyorsanız ve bu bankanın adı da İş Bankası olsun istiyorsanız yapmanız gereken Anında Müşteri Olma sayfasını açmanız. Bu sayfa üzerinde TC numaranızı, Cep Telefonunuzu ve doğrulama kodunuzu girdikten sonra devam et menüsü ile İş Bankası anında hesap açma işlemini başlatmış oluyorsunuz. Devam eden yönergeler sonrası ise artık İş Bankası nezdinde bir hesabınız olmuş oluyor.

İş Bankası Anında Vadesiz Mevduat Hesabı

Banka nezdinde internet üzerinden anında hesap açma işlemi Vadesiz Mevduat Hesabı üzerinden yapılabiliyor. Bu hesabın açılması neticesinde İş Bankası İnternet Bankacılığı hizmeti de bu hesap üzerinden alınabiliyor. Bazı bankalar internet bankacılığı girişi sonrasında yatırım hesapları açma imkanı verebiliyor. Örneğin altın hesabı yada döviz hesabı gibi. Bu hesapların açılışı anlık olarak daha önce açmış olduğunuz vadesiz hesap üzerinden yapılıyor. Buradaki TL ile yatırım hesabınıza döviz yada altın alımı yapabiliyorsunuz. Burada açılan hesaba ait olarak size bir İş Bankası Bankamatik kartı tahsisi yapılıyor. Bu kart ile isterseniz internetten ve fiziki olarak ödeme yapabilme imkanınızda oluyor. Aynı zamanda yaptığınız harcamalar için maxipuan kazancı da sağlıyorsunuz. Buradaki hesap ile size sunulabilecek bankacılık hizmetlerinin hemen hemen hepsinden yararlanıyorsunuz ki bu tüketici adına büyük bir avantaj oluyor.

İş Bankası Vadeli Mevduat Hesabı

Vadesiz hesap açımı internet üzerinden yapılabiliyor olsa da, bunun vadeli mevduat hesabını açmanız mümkün değil. Bu hesabın açılışı için bir banka şubesini ziyaret etmekle yükümlüsünüz. Zira hesap açılışı ile yatırılacak para sonrası vadesi ve faiz oranı gibi hususlar sözleşmelere bağlanıyor. Bu sözleşmelere de imza atmanız gerekir ki banka şubesinden yapılabilen bir işlem.

İş Bankası Vadesiz Döviz Hesabı

İş Bankası şubeleri üzerinde açabileceğiniz hesaplardan birisi döviz hesabı. Dövizden kasıt konvertible olarak işlem görmekte olan döviz  cinsleri. Bu dövizler için hesap açılışı sonrası alım ve satım işlemi yapılabiliyor. Bu hesap üzerinden döviz havalesi yapabilirken istediğiniz zaman döviz hizmeti veren ATM kanalıyla para çekimi de yapabiliyorsunuz. Tabi dilerseniz bu yolla hesabınıza döviz de yatırabiliyorsunuz. İş Bankası İnternet Bankacılığına giriş yaptıktan sonra dileyen tüketiciler bu hesapları üzerinden döviz hesabı açabiliyor.

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı

Çalınma riski taşımadan İş Bankası Altın Hesabı açmanız ve birikimlerinizi burada değerlendirmeniz mantıklı bir adım olabilir. Bu adımı yine internet bankacılığı üzerinden hesap açarak yapabiliyorsunuz. 100 bin liraya kadar tasarruf sigortası kapsamında olan yatırımlarınız da ayrıca devlet güvencesinde oluyor. Bu hesaba alım ve satım için komisyon yada masraf ödemezsiniz. Fakat alım satım sonrası oluşacak kazançlar için ayrıca vergi ödemesi yapmanız gerekiyor. Banka hesaplarına fiziki altın alınması söz konusu değil. Fakat 5 kg üzerinde fiziki altınınız bulunuyorsa bu altınınızı yatırmak için banka şubesi ile temasa geçmeli. Yani altın hesabı avantajlı mı? Altın hesabı açmak karlı mı bu sorunun cevabını bulmakta önemli.

Yorum yapın

Krediler