İş Bankası 4402 SMS Kredi Başvurusu (Hızlı Kredi)

İş Bankasının kredi ve diğer ürünlerine başvurunun en pratik olanı sizlerinde bildiği üzere cep telefonlarının mesajı ile yapılan başvurular. Elbette bir çok ürünü kullanıyor olabilirsiniz fakat bankanın müşterisi değilseniz bu ürünleri kullanamadığınız gibi başvuruda yapamazsınız. Müşterisi olmadığınız halde iş bankası ürünlerine talebinizi İş Bankası 4402 SMS Kredi Başvurusu ile yapabiliyorsunuz.

Not: İş bankası sizin bu başvurunuza istinaden otomasyonları ve sistemleri ile inceleme yapacaktır. Bu incelemeler elbette gerçek insanlar tarafından değil robotlar tarafından icra edilmektedir. Zaten bu sebepten ötürü öyle çok yüksek miktarlarda kredi falan çıkmasını beklemeyin. Bu yolla genelde “ihtiyaç kredileri” değerlendirilmektedir. Yani meblağ olarak 2000 dolara tekabül eden türk lirasını geçmeyen ve verilmesi için öyle sıkı kriterler ve kıstaslar olmayan kredi türünden bahsetmekteyiz.

İş Bankası 4402 SMS Krediye Başvuru Nasıl Yapılıyor?

İş Bankasının hızlı kredi adı altında kredi tahsisi yaptığını belki duymuşsunuzdur. Bu kredi ürününe de SMS ile başvuru yapma imkanınız var. İş Bankasının kredi ürünleri olan ihtiyaç kredisi ve hızlı kredi başvurusu yaparken cep telefonunuzdan atacağınız adımlar şu şekilde;

NAKIT boşluk TC KİMLİK NUMARASI boşluk KREDİ TUTARI boşluk AYLIK GELİR

Yazılarak 4402’ye SMS göndermeniz ile oluyor. Bu kadar kolay ve hızlı bir başvuru ile ilk adımı atmış oluyorsunuz. İş Bankasının hızlı kredi üst limiti 25 bin lira ile sınırlı. Fakat farklı olarak daha yüksek tutarlarda tüketici kredisi kullanabilirsiniz. Kredilerin maksimum vadesi 36 ay olarak belirlenmiş olmasına rağmen istediniz zamanda krediyi kapatabilmek hakkınız da bulunuyor.

Zaman kavramı gözetmeksizin İş Bankası 4402 SMS Kredi Başvurusu yapabiliyorsunuz ki banka size dakikalar içinde geri dönüş sağlıyor. Kredinize ön onay sonrası kredi işlemlerinin tamamlanabilmesi için sizleri banka şubesine davet ediyor.Burada açacağınız hesap ile imzalayacağınız protokoller neticesinde kredinizi alarak kullanamaya başlayabiliyorsunuz.

Örnek Kredi Hesaplaması

Alacağınız 10 bin lira kredi için 24 ay 598 lira kredi ödemesi yapmanız gerekiyor. Yüzde 2,60 oranındaki kredi faizi ile verilen kredilerden toplam kesilen masraf tutarı ise 219,15 Lira.

20 bin lira kredi için ise 24 ay 1196 lira taksit ve toplamda 271,66 lira masraf ödemesi yapmanız gerekenlerden.

İş Bankasının kredi ürünlerine türlü yollardan başvurabilirsiniz. Klasik olarak banka şubesi başta olmak üzere internet bankacılığı, Cep Telefonu uygulamaları, başvuru adresleri olarak karşımıza çıkıyor. Bunların dışında banka müşterisiyseniz en hızlı kredi başvurusu yaparak kredinizi alma yolu bankamatikler üzerinden geçiyor. Özellikle İş Bankası Maximum kredi kartı kullanıcısıysanız bu kartınız ile bankamatikten başvurarak anında limitleriniz dahilinde kredi alıp kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Başvurunun Takibi

Yapacağınız İş Bankası 4402 SMS Kredi Başvurusu sonrasında size banka mutlaka bir dönüş sağlıyor. Fakat dönüş sağlanmazsa 0850 724 0 724 numaralı Müşteri hizmetlerini arayarak mevcut başvurunuz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

SMS Kredi Başvurum İle Kredim Hesaba Yatar mı?

Telefon mesajları ile yapılan başvurular sadece bir adım. Buradan kesin bir sonuç çıkmıyor. Ön onay olduğu için kredinizi alıp kullanabilmeniz için banka şubesine gitmeniz ve ödeme planı ile kredi sözleşmesini imzalamanız gerekiyor. Bunun için hesabınıza hemen kredi yatması söz konusu değil.

Yorum yapın

Krediler