İş Arayan Gençlere Tarım Desteği

İş Arayan Gençlere Tarım Desteği  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik aracılığıyla yapılmış olan açıklamada gençler iş arıyorum diyor ve bulamıyorlarsa ülkemizin her şehirinde Avrupa Birliği teminatı altında 3,5 milyar tl dayanak verdiklerini belirtirken,ülke gençlerinin neyi beklediğini sordu.

İş Arayan Gençlere Tarım Desteği

Ülkemizde yapılmış olan tarımın kocaman bölümünün birey gücü ile yapıldığını ve olması gerektiği kadar randıman alınmadığını,bunun mahaline bir sürü gösterişli makineler faydalanarak tarım inşa edilmesi gerektiğini açıkladı.Özellikle eksik kalınması halinde imalat gerçekleştirmenin mahaline orayı terk etme noktasına gelinirse bu vaziyet yurttaşımız amaçlı zorluğu çekmesine ne sebeple olur.

Onun mahaline IPARD alanında verilen projeler yardımıyla gençler iş arıyorum bulamıyorum diyeceklerine 3,5 milyar liralık dayanak kredilerinden yararlanmalarını bekliyoruz ifadelerini kullandı.

İş Arayan Gençlere Tarım Desteği Bakan Faruk Çeliğ’in konuşmasının sonrasında IPARD takviyesi ile gelişen ve bizzat iş şebekesini kurmuş İnegöl işletmelerine web üzerinden bağlanılarak görüşleri ve düşüncüleri alındı.Yapılan desteklere müracaat eden yatırımcılara’da hibe çekleri taktim edildiği duyuruldu.

Yorum yapın

Krediler