İnternetten Para Kazandıran Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları

Günümüzde internetten para kazanmak hem zevkli, hem de kolay bir yöntem olarak görülüyor. Evet, zevkli olduğunu söyleyebiliriz ancak kesinlikle kolay değil. Zaten internetten çok kolay para kazanmak mümkün olsaydı çoğu kişinin bu işlerle uğraşacağını kesinlikle göz ardı etmemek gerek.

TÜYO: Arkadaşlar bu yarışmalar için on binlerce kişi başvuruyor. Yani bu demektir ki bu yarışmalara katılıp da ekranlarda boy gösterebilmek için loto kazanmış gibi şanslı olmanız gerekiyor. O sebeple başvurunuz için boş yere fazla umutlanmayın. Olasılık hesabı yapıp gerçekçi olup çocukça hayaller kurmaktan vazgeçin.

Son zamanlarda mobil platformlar üzerinden gerçekleştirilen para ödüllü bilgi yarışmaları popüler olmaya başladı. Biz de bugün size bu uygulamalardan iki tanesini tanıtacağız. Her ne kadar farklı başlıklar altında tanıtılacak olsa da iki uygulamanın hem çalışma prensibi, hem de kuralları hemen hemen aynı. Ancak para ödülleri ve kullanıcı sayısı değişiklik gösteriyor. Dilerseniz iki uygulamayı da indirip yarışmalara katılmak size kalmış. Sadece dakikalar içerisinde kayıt olup bilginizle para kazanmanız mümkün.

Hadi (Turkcell)

Turkcell tarafından geliştirilen bu yarışma uygulaması uzun zamandır piyasada bulunuyor. Hatta ilk çıktığı zamanlar daha geniş bir ziyaretçi kitlesine ulaşabilmek adına TV8’de yayınlanan “O Ses Türkiye” programı içerisinde yarışmanın ilk sorusu paylaşılıyor ve yarışmacılar ilk soruyu televizyon üzerinden öğreniyordu. Günümüzde ortalama olarak her yarışmada 200.000’in üzerinde yarışmacı katılıyor. Para ödülü ise genellikle 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişiyor. Tüm sorulara doğru cevap veren yarışmacılar, o yarışma için belirlenen toplam ödülü aralarında eşit olarak paylaşıyor. Aynı zamanda arkadaşlarınızı yarışmaya davet ederek joker kazanabilir, kazandığınız jokerleri bilmediğiniz sorularda kullanarak direkt olarak bir üst tura geçebilirsiniz. Uygulama hem App Store’da hem de Google Play’de mevcut.

Hadi 165 Bin Lira Kazandırdı

BİP’te başlayan mobil uygulama üzerindeki canlı yapılan ve gerçek para kazandıran ödüllü yarışmada Turkcell’den yapılan açıklamaya göre 165 Bin Lira Para kazandırdı. Cep telefonlarından yani uygulamalardan oynanan oyun telefonlardan olması dolayısıyla her yerden oynanabiliyor. Kazananlarsa para ödülü sahibi oluyor. Yapılan açıklamalar göre aynı anda 145 bin oyuncuya ulaşan uygulama rekor kırdı ve toplam dağıtılan para ödülü 165.000 TL. Bu sayede uygulama yaklaşık 1 milyon ziyaretçiye ulaşmış durumda.

Eleq (Türk Telekom)

Hadi’nin kazandığı ivmeyi ve kullanıcı kitlesini gören Türk Telekom geliştiricileri de Hadi tarzındaki “Eleq” uygulamasını geçtiğimiz haftalarda yayınladı. Bu yarışmadaki joker sistemi de Hadi’dekine benzer. Ancak bu yarışmada daha küçük para ödülleri veriliyor. Ayrıca yarışma başı katılımcı sayısı sınırlı olduğu için ve uygulama yeni olduğu için tüm soruları doğru cevaplandırdığınız taktirde Hadi’dekinden daha fazla para ödüllü bilgi yarışmaları sizi kazandırıyor. Kazandığınız paralar hesabınızda birikiyor ve 50 TL’ye ulaştığı zaman uygulama ekibi sizinle iletişime geçerek ödeme bilgilerinizi alıp ödemenizi gerçekleştiriyor. Bu uygulamayı da hem App Store’da hem de Google Play’de bulabilirsiniz.

Eleq Canlı Bilgi Yarışması

Google uygulamaları içerisinde yerini alan Eleq bir kişiden fazla kullanıcının bir araya gelmesi ile her gün oynanan bir oyun. Oynama saati her gün 20:00. Burada size sorulan 10 soruya cevap veriyorsunuz ve cevaplarınız bir süre dahilinde verilmek zorunda. 10 Saniye içinde vereceğiniz cevapların hepsinin doğru olması halinde hepsini bilenler arasında verilecek ödül paylaştırılıyor.  Bu ödülünüz birikmesi sonrası 50 TL olursa alabiliyorsunuz.

Koş Kazan Canlı Yarışma

Google Play içerisinde uygulaması bulunan diğer bir canlı yarışma oyunu ise Koş Kazan. Bu yarışma günde iki kez gerçekleştiriliyor. Saat 13:00 ile 20:00’de yapılan yarışmaya yakınlarınızı davet edebiliyorsunuz. Daveti yapan kişiler joker kazanıyor. Para ödülü ilk üç kişiye banka hesabına yapılan havale ile yapılıyor.

Que Bilgi Yarışması

10 soru sorulan yarışmanın günlük başlama saati 21:15. Sorulara önceden belirlenen para ödülü ile başlanıyor ve soruları tam cevaplayanlar parayı paylaşıyorlar. Yine yakınlarını davet edenler bu yarışmada can kazanmış oluyor. Yapılan açıklamalar ile katılan sayısına oranla bir kişinin Bin lira kazanabildiği bir yarışma.

Yorum yapın

Krediler