İng Bank Günlük EFT ve Havale Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Para aktarımı diğer değişle gönderimi işlemi bankalar sayesinde yapılabiliyor. Bu işlem için kişiler ve kuruluşlar ücret ödemek zorunda kalıyor olsa da, yapılan işlem yine limitlere takılabiliyor. Yani limitinizin üstünde para gönderimini gerçekleştiremiyorsunuz. İng Bank günlük EFT ve Havale limiti yükseltme işlemi yapılabilenler arasında olmasına rağmen bu durum tamamen bankanızın inisiyatifinde. Yani banka isterse artırır isterse artırım yapmaz.

İNG Bank Günlük EFT ve Havale Limiti Artırma

Bankalar müşterilerine farklı limitler uyguluyabiliyor. Bunun yanında hesap sahibinin gerçek kişi yada tüzel kişilik olması da bu durumu etkiliyor. Burada size uygulanan limitlerin üzerine çıkabilmeniz için bankanızın onay vermesi gerekir. Banka şubesine başvuru ile durumunuzu değerlendiren banka size bu durumu iletirken artırım sonrası mevcut limitinizi de bildiriyor. Fakat özelikle büyük ticari kuruluşların bu limit artırım talepler için başvuru yaptığını bilmekteyiz. Yine de gerçek kişilerde gerekli gördüğü takdirde bu hizmetten faydalanabiliyor.

İng Bank şubeleri üzerinden hesap açılışı sırasında kişilere limitler belirleniyor. Burada standart bir işlem söz konusu. Açılış sırasında İng Bank günlük eft ve havale limiti yükseltme talebinizi dile getirebilirsiniz.

İlgili Yazı : Günlük EFT ve Havale Limiti Nasıl Yükseltilir? 

Bankada Hesap Açma Yaş Sınırı

Finans sektöründe hizmet veren kuruluşlar arasında insanlar tarafından en çok kullanılanları şüphesiz bankalardır. Ülke genelinde bulunan bu kuruluşlar insanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılama adına şubeler, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil uygulamalar ile ATM’ler üzerinde gerekli hizmetleri sağlamaktadır. Bankalar üzerinden hizmet almak isteyen müşterilerimizin en yaygın hizmet ağını ancak banka şubeleri aracılığı ile kullanmaktadırlar. Ülkemiz genelinde hizmet veren bankalar arasında hemen hemen tüm uygulama bu yöndedir. Bankalar arasında müşterilerine hizmet verme noktasında birçok ortak uygulama bulunurken bazı noktalarda farklılık gösteren uygulamalarda bulunmaktadır. Bu kuruluşlar arasında farklılık gösteren uygulamaların başında şubeler aracılığı ile hesap açma işlemi gelmektedir. Bilindiği üzere banka şubelerinde hesap açmak isteyen müşterilerin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Bankada hesap açma yaş sınırı kaçtır, sorusunun da cevabı olarak bilinen bu sınır, bankalar arasında farklılık gösterebilmektedir.

Banka Hesaplarında Yaş Sınırlaması

Ülkemizde hizmet veren kamusal veya özel sermaye destekli bankalar arasında müşteri memnuniyetini en üst seviyelere çıkarmak isteyenler kuruluşlar hizmetlerini daha küçük yaşlarda bulunan müşterileri için hesap açma yaşını 18 yaşın altına indirmişlerdir. Finans sektöründe hizmet veren bankalar 18 yaşından küçük müşterileri için yatırım hesabı ile vadesiz mevduat hesabını açabilme imkanını sunmaktadırlar. Banka üzerinden doğrudan kendi imkanları ile çeşitli hizmetlerden yararlanmak isteyen müşteriler 18 yaşını doldurmaları gerektiği gibi 18 yaşında küçük olan müşterilerimizin özellikle yatırım hizmetleri, para transferi, kredi kartı ürünleri ile diğer bankacılık işlemlerinden yararlanabilmeleri adına anne, baba veya mahkeme tarafından vasi tayin edilmesi ile bu hizmetlerden yararlanabilirler.

“İng Bank Günlük EFT ve Havale Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler