İng Bank Çalışma Saatleri (Banka Kaçta Açılıyor, Kapanıyor)

İng Bank çalışma saatleri ise sabah 09:00 da başlarken öğle arası 12:30 başlayıp 13:30 da sona eriyor. Daha sonra ise mesai bitiminin saati 17:30. İşlem yapmak istediğiniz zaman dilimi için kişilerin kendilerini bu saatlere ayarlaması da yetmiyor.

Onlarca bankanın faaliyet gösterdiği ülkemizde bankaların genel olarak çalışma saatleri sabah 9 ile akşam 17 saatleri arasındadır. Fakat bankaların kendi özelliği ve bulunduğu bölgeye göre bu durumda değişiklik yaşanabiliyor.

Resmi Tatil Günleri Öncesi Çalışma Saatleri

İng Bank çalışma saatleri resmi tatil günleri ve öncesinde değişiklik yaşayabiliyor. Örneğin 29 Ekim Cumhuriyet bayramı öncesi sektör yarım gün çalışıyor ve bu çalışma öğle tatili olmadan saat 13:00 e kadar devam ediyor. Yani sabah 09:00 da açılan banka 13:00 de kapatılıyor. Bu duruma da dikkat edilmeli.

Alışveriş Merkezlerindeki Şube Açılış ve Kapanış Saatleri

Bankanın bir diğer çalışma saati ise bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin kalabalık olan alışveriş merkezlerinde banka şubeleri bulunabiliyor. Bu durumdaki şubeler AVM nin çalışma saatlerine kendisini uyarlayabiliyor. Örneğin AVM ler sabah saat 10:00 da açılırken akşam 22:00 ye kadar devam etme imkanı da bulunabiliyor.

Havaalanlarındaki Banka Şubelerinin Çalışma Saatleri

Bir diğer çalışma saatleri değişkenlik gösteren yer ise havaalanları. Buralarda bulunan banka şubeleri 24 saat çalışma düzenine sahip olabiliyor. Bu durum özellikle dış hatlarda daha canlı. Yolcu taşımacılığı yüksek olan havaalanlarında bu tür banka şubesini bulabilirsiniz. Fakat buralarda bir banka şubesinin verdiği hizmetten daha çok para çekimi ve yatırımı söz konusu olabiliyor. Yani tüm bankacılık hizmetlerini alamayabiliyorsunuz.

Mobil Bankaların Çalışması

Bazı bankalarda olduğu gibi İNG bank bazı önemli bölgelerde mobil bankacılık hizmeti verebiliyor. Burada verilen hizmetlerin ana amacı özellikle turizm ile önemli potansiyele sahip olan sahil kasabaları gibi tatil bölgeleri. Bu tür yerlere bankalar ihtiyaçlara cevap verebilmek için ayrıca mobil yani taşınabilir bir bankacılık hizmeti verebiliyor. Bu tür bankaların çalışma saatleri ise tamamen özgür diyebiliriz.

Bankacılık hizmeti almak istiyorsanız ve bankanın çalışma saatlerine bağlı kalmak istemiyorsanız yapacağınız en iyi işlem internet bankacılığıdır. Hesabınız bulunması ve sürekli bankacılık işlemleri yapmak zorunda kalıyorsanız bunun için bir internet bankacılığı açtırmanız yeterli. Bu hizmeti almak istemiyorsanız zaten İng Bank bankamatikleri de günün 24 saati hizmet veren bir diğer hizmet.

Yorum yapın

Krediler