İLKSAN Kredisi (İkrazı) Kimler Çeker, Nasıl Çekilir?

Bankaların vermiş olduğu kredi faizlerine oranla çok daha uygun faizlerden kredi tahsisi sağlayan İLKSAN’ın açılımı İlkokul Öğretmenleri Sandığıdır. Bir çok öğretmenin dahi bilmediği İLKSAN üyelerine yaptığı yardımların yanında kredi imkanı veriyor olması öğretmenlerce öncelikli tercih edilen bir kurum olmasına neden oldu.

Doğum, evlenme, emeklilik, cenaze, şehit, afet yardımı, sağlık desteği, nemalı aidat iadesi ve sigortadan sağlanacak faydalar gibi sosyal yardımları bulunan İLKSAN başvuru yapılması halinde durumunuza göre kredi tahsisi sağlıyor. Verilen krediler sizin arzu ettiğiniz hesaba yatırılıyor ve ödemeleri ise uğraşmanıza gerek kalmadan maaşınızdan kesiliyor.

İLKSAN’dan Hangi Kredileri Alabilirim?

Öncelik olarak tüketici kredisine karşılık gelen Genel ikraz alınabilirken talep olması halinde ev ve arsa alımları için gayrimenkul ikrazı, hastalıklar ve sünnet düğünleri için sağlık ikrazı, evlilikler için aile destek ikrazı, yanaşabilecek doğal afetler için afet ikrazı, bebek sahibi olma çabasında olanlara tüp bebek tedavisinde kullanılmak üzere sağlık ikrazı, tatile gitmek için ve muhtemel maaşlarına gelmiş ve gelecek olan icralar için İLKSAN kredisi alabiliyorsunuz.

Kimler İLKSAN Kredisi Alabilir?

İLKSAN’a üye olan ilkokul öğretmenleri ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevi memurların kredi alabildiğini hatırlatmakta fayda var. Ayrıca bu durumda olan kişilerin üyeliklerinin devam etmesi, aidatlarının aylık olarak kesiliyor olması, kredi talebinde olan kişinin maaşında haciz yada temsil bulunmaması şartları ana başlık altında toplanabilir.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

İLKSAN kredileri ve Sosyal yardımları için iki farklı başvuru yöntemi bulunuyor. Bunlardan birincisi internet üzerinden diğeri ise söz konusu evrakların tanzim edilmesi, okul ve Milli Eğitim Müdürlüğü idaresine onaylatılması sonrasında posta yoluyla İlksan Genel Müdürlüğüne gönderilmesi ile gerçekleşiyor. Krediye başvuru sonrası yapılan inceleme neticesinde 3-5 gün arasında talep edilen kredi belirtmiş olduğunuz iban numarasına yatırılıyor.

İkrazı Erken Kapatma

İlkokul Öğretmenleri Sandığından alacağınız borçlar talep edilmesi halinde erken ödeme ile kapatılabiliyor. Burada engel bir husus yok. Kapatılması için genel müdürlük, muhasebe bölümü ile irtibata geçilmesi ve yatırılacak toplam yekünün öğrenilmesi gerekir. Bu tutarın ödenmesi neticesinde kredi borcunuz kapatılmış oluyor. Kredi vadeleri maksimum 36 ay iken İlksan maksimum 48 ay vade kredi imkanı veriyordu. Buradan alacağınız maksimum ikraz tutarı ise 50 bin lira ile sınırlı. Belli bir dönem sonrası mevcut ödemeleriniz devam ederken ikinci bir ikraz çekimi imkanları istenilen şartlar dahilinde oluşabiliyor.

Kaynak : https://krediyolu.com/ogretmen-sandigi-kredisi-ilksan-ikrazi-nasil-cekilir/

Yorum yapın

Krediler